Підставка акумулятора

Підставка під акумуляторну батарею

     Акумуляторна батарея виконує в автомобілі дуже важливу функцію – взаємно з іншими системами допомагає запускати двигун, а також є додатковим джерелом електричної енергії. Щоб міцно закріпити пристрій на місці, не допускаючи пересування та подальших механічних пошкоджень, потрібна підставка акумулятора.

АКБ та її види

     Акумуляторна батарея, незалежно від міцності закріплення та якості підставки, має свій певний експлуатаційний термін. Розбирання тривалості роботи показує залежність від багатьох факторів, а також якості виробництва, тому є моделі здатні служити 4 роки і більше, але трапляються також такі, що працюють до двох років і менше.

    Пристрій має кілька видів, відрізняючись один від одного матеріалів електродів і складом електроліту, але використовуються в ролі стартерних в основному свинцеві. Вони мають найбільший обсяг електроємності, а також можуть віддавати величезну силу струму.

     Незважаючи на такі переваги, наповнення виділяється шкідливістю – кислота зі свинцем можуть негативно впливати на інші пристрої та системи. Це виправляється завдяки підставці із спеціальної пластмаси, яка має максимальну стійкість. Також підставки можуть бути і металеві – багато водіїв віддають перевагу саме їм, через кращі характеристики та зручність.

    Можна виділити такі типи АКБ:

  1. Лужні.
  2. Гібриди.
  3. Гелеві.
  4. Літій-іонні, літій-полімерні.
  5. Традиційні.

Особливості підставки акумулятора

     Підставка акумулятора не відрізняється особливою функціональністю, тому в більшості випадків ігнорується автовласниками. Однак якщо акумуляторна батарея буде погано закріплена у підставці, пристрій може самовільно рухатися з боку в бік, що загрожує обривом клем та механічними пошкодженнями. Ні до чого хорошого це не призведе, тому що двигун завести буде важко чи взагалі неможливо, а електроприлади автомобіля не працюватимуть.

До неправильного закріплення призводить погано підібраний акумулятор, що не підходить під певну модель автомобіля, або зношена підставка, з тріщинами та поламаними частинами. Виправити ситуацію потрібно за допомогою авторозбірки, де є запчастини для багатьох автомобілів, купити які можна за доступною вартістю.

     Не виключається варіант і самостійного створення оптимальної моделі підставки, яка найкраще підходитиме автомобілю.