Покажчики поворотів

Покажчики повороту в автомобілі

     Покажчики повороту призначаються для позначення та попередження учасників дорожнього руху в запланованому заздалегідь бажанні здійснити поворот або розворот. Також, дані світлотехнічні прилади застосовуються для сигналізації аварійної ситуації або демонстрації інших водійських сигналів.

Основні особливості покажчиків

     Звичайно, способів і варіантів для спілкування або оповіщення інших водіїв, а також пішоходів достатньо. Однак куди зручніше використовувати вже наявні та продумані покажчики повороту, які розташовуються з обох боків транспортного засобу. Без цього елемента значно важче орієнтуватися автомобілям, що їдуть навпроти або позаду, а також вони можуть не зрозуміти наміри водія для пішохода.

     У деяких ситуаціях поворотні покажчики можуть врятувати життя, а іноді допомагають зрозуміти водіям один одного з одного лише миготіння. Використання поворотників позначено і в правилах дорожнього руху, тому водій, що поважає себе, використовуватиме світлотехнічні прилади виходячи з ситуацій на дорогах. Основним правилом, яке має дотримуватися завжди – позначення своїх намірів у зрозумілому режимі та не відхиляючись від правил. Слід обережно і відповідно використовувати, не порушуючи транспортного потоку, і не заважаючи іншим учасникам дорожнього руху.

     При цьому за допомогою поворотних покажчиків можна позначити положення автомобіля на проїжджій частині або початок руху. Дезінформація та неправильне позначення своїх намірів часто призводить до серйозних аварій, у яких переважно беруть участь винуватці.

Види ламп для поворотних покажчиків

    Розташовуються поворотні покажчики, так само як і габаритні вогні: спереду, ззаду та з боків. Однак вибір кольору обмежений і повинен представляти помаранчевий або жовтий колір. У сучасних автомобілях, щоб не зіпсувати дизайнерські задуми, часто задні поворотні покажчики з'єднуються з кольором стоп-габаритів і відрізняються лише миготливим сигналом.

     Але при виборі ламп, всі категоричні та впевнені, що основними видами, оптимальний з яких, кожен зможе підібрати собі лише два:

  1. світлодіодний
  2. галогеновий.

     Світлодіодні взагалі виділяються, як окрема ніша в автомобільній світлотехніці, яка застосовується в тюнінгу і має безліч переваг. Вони демонструють кращу світлопродуктивність, за більшого часу експлуатації, а також не нагріваються.