Бачок омивача скла

Бачок омивача скла в автомобілі

   Кожен автомобіль оснащений спеціальною системою, яка забезпечує чистоту скла, незалежно від умов. Це склоомивач, якому допомагає бачок омивача скла, де міститься вода або рідина, що незамерзає.

Основні особливості

    Лобове скло при пересуванні та експлуатації автомобіля піддається достатньому забруднення. Весь пил, бруд, дрібне сміття та плями від птахів із комахами значно погіршують огляд, заважаючи водію повною мірою реагувати на дорожню обстановку. Щоб не зупинятися щоразу і чистити скло, дуже давно було придумано склоомивач. Кожна авторозбірка має різноманітні запчастини очисної системи, які відрізняються якістю та можуть прослужити довгий час. Не завжди обов'язково купувати нові деталі незрозумілої якості – оригінальні завжди краще, хоч і використані.

    Розбірка системи склоомивача показує, що її пристрій простий, хоча й виконує важливу місію. В основі стоїть бачок омивача з вбудованим насосом, рідина та форсунки. Більш нові автомобілі оснащуються також датчиками рівня рідини, які передають інформацію на блок управління.

     Головними функціями бачка омивача виділяються такі:

  1. Зберігання рідини із запасом для забезпечення безперебійної роботи склоомивача.
  2. Передавання рідини через насос на форсунки.
  3. Контроль рівня рідини.

Пристрій бачка омивача

    Кожен із бачків омивачів мають схожу конструкцію і складаються з основних деталей: корпусу, насоса, кріпильних елементів та датчика, що стежить за рівнем рідини, якщо він передбачений.

     Корпус раніше був м'яким, схожим на грілку, але через свої не найкращі експлуатаційні характеристики був замінений на жорсткий. Матеріал виготовлення – пластик, який виконаний у напівпрозорому кольорі із відмінними характеристиками міцності. При замерзанні він не тріскається і не лопається, зберігаючи цінні якості повною мірою.

   Також корпуси можуть бути цільнолитими і складатися з декількох деталей, що дозволяють розбирати і збирати бачок в єдине ціле. За обсягом він може бути різним, виходячи із конструкційних особливостей автомобіля – від 1 до 6 літрів та більше. Якщо потрібно замінити та купити бачок, варто підбирати найбільш підходящий до заводського, щоб уникнути проблем із встановленням та експлуатацією.

     Також, бачки відрізняються і формою – у легкових автомобілях, для економії місця часто зустрічаються нетрадиційні геометричні форми, що дозволяють забезпечити хороший обсяг, не займаючи багато місця. У вантажних автомобілях все простіше – місця вистачає, тому прямокутний, квадратний або циліндричний бачок є стандартом.