Фара протитуманна

Протитуманні фари (туманки)

     Такий відмінний помічник і додатковий світлотехнічний прилад, як протитуманні фари, сприяють кращому освітленню при туманах, недостатньому освітленню, а також в умовах дощу або снігопадів. Вони можуть розміщуватись на штатному місці, а також виступати додатковим освітлювальним приладом.

Головні особливості протитуманок

     Виходячи з положень, зазначених у правилах дорожнього руху, протитуманні фари повинні встановлюватися не більше ніж 40 сантиметрів від бічного габариту, а також не вище 25 сантиметрів від поверхні. Розташування вище основних освітлювальних приладів допускається лише позашляховикам або вантажівкам на даху транспортного засобу.

     Протитуманні фари в стандартних випадках, виводяться в призначені для них ніші в передньому бампері автомобіля. Але також можна встановлювати їх і в основну фару, оснащуючи загальним розсіювачем. Використовувати їх як повноцінне основне світло навряд чи вважається можливим, тому що вони наділені недостатньою дальністю освітлення. Однак це можна віднести і до переваг – завдяки протитуманкам, транспортний засіб стає помітнішим на дорозі, але не засліпить водіїв, які їдуть назустріч чи попереду.

Переваги та функціональність галогенок

     Протитуманні фари хоч і не можуть замінити основне світло, чудово справляються зі своїми завданнями в туман, снігопад чи великий дощ, а це дуже важливо для багатьох водіїв, які часто їздять на далекі відстані.

    Можна виділити такі переваги протитуманок:

  1. низьке розташування цього освітлювального приладу дозволяє чудово бачити дорожнє покриття у звичайних умовах, а також при туманах, дощах та снігопадах;
  2. краще віддати перевагу жовтому кольору, а не білому, та й якісним оригінальним виробам, нехай навіть і вже використовуваним. Вони краще і довше прослужать, ніж багатофункціональні та красиві нові, сумнівного виробника;
  3. завдяки спрямованому в сторони та вперед світловому потоку, прохідність та огляд підвищується, а не відсвічує, як звичайні фари.

     Ці переваги дозволяють водіям комфортно почуватися в будь-яких умовах, покращуючи огляд вночі або в темний час доби, а також при пересуванні місцевістю, де переважають складні умови. Іноді протитуманні фари використовуються для прикраси автомобіля, дозволяючи наділити його функціональністю та зовнішньою привабливістю.