Ліхтарі задні

Задні ліхтарі для легкових автомобілів

     Ліхтарі задні є частиною світлотехнічних приладів автомобіля, які призначені для попередження, а також оповіщення водіїв, які беруть участь у дорожньому русі про зміну руху, а також про наявність транспортного засобу на дорозі.

Основні особливості стоп-ліхтарів

     На сьогоднішній день, задні ліхтарі виконують не тільки попереджувальну функцію, а виступають відмінним елементом дизайну автомобіля. Зараз можна зустріти різноманітні форми, вигляд та виконання, що виділяє автомобіль та допомагає виконувати основні властивості.

     Якщо брати до уваги конструкційні особливості, то задні ліхтарі – це комплекс світлосигнальних приладів, зібраних в одному корпусі. Тут зазвичай перебувають і поворотні покажчики, габаритні вогні, а останнім часом транспортні засоби стали оснащуватися задніми протитуманними ліхтарями. Це дозволило ще більше виділити автомобіль у поганих умовах, що у кілька разів зменшило кількість аварійних ситуацій.

     Колірна гама зазвичай виконується за встановленими нормами та правилами дорожнього руху: червоний, білий, жовтий. Сучасні автомобілі часто обмежуються тільки червоним і білим, а поворотні покажчики відрізняються миготливим сигналом. При включенні заднього ходу автоматично запалюється білий колір, який сигналізує, що водій має намір почати рух назад.

     Протитуманний ліхтар може виводитися самостійно, а також з'єднуватися з ближнім або далеким світлом. Кількість таких ліхтарів не повинна перевищувати 2, а використання допустиме за поганої видимості.

Варіанти задніх ліхтарів

   Кожен бажає виділити або покращити свій автомобіль, тому іноді змінює заводські задні ліхтарі на нові. Це ж відбувається при поломці чи дорожньо-транспортній пригоді. Однак не завжди нові краще за старі, тому краще звернути увагу на оригінальні запчастини, навіть якщо вони вже були у використанні.

    Стандартним джерелом світла в задніх ліхтарях завжди були вольфрамові лампи, але останнім часом куди найкращу популярність отримали світлодіодні ліхтарі, які наділені чудовими перевагами:

  1. великий експлуатаційний термін;
  2. низьке споживання енергії при досить потужному освітленні;
  3. світло схоже на природне;
  4. простота в установці.

     За допомогою світлодіодних ліхтарів та лампочок, багато дизайнерів створюють унікальні моделі задніх ліхтарів, які чудово виглядають, виконуючи всі свої функції на найвищому рівні.