Габарит передній

Габаритні передні вогні

     Багато водіїв часто недооцінюють такий необхідний елемент у системі освітлення автомобіля, як габаритні вогні. Інакше їх ще називають: передні габарити, паркувальні ліхтарі, підфарники.

Основні особливості передніх габаритів

     При пересуванні важливою умовою є комфорт їзди, який не завжди залежить від якості дорожнього покриття, але також враховує деякі тонкощі. Однією з таких тонкощів можна вважати правильне та своєчасне використання габаритних вогнів. Правила дорожнього руху виділяють габаритні вогні як оптичні світлові прилади, які призначаються для позначення габаритів та розмірів автомобільного транспорту.

    Габаритні вогні розташовуються спереду, з боків і ззаду, тому їх навряд чи можна сплутати з іншою світлотехнікою. Також головною умовою вважається їхнє парне розташування, яке знаходиться зазвичай на одній лінії. У сучасних автомобілях найчастіше виробники комбінують габаритні вогні з основним освітленням, щоб не виділяти їх із загального дизайну. Правильне використання габаритних вогнів передбачає:

  1. необхідність додаткового освітлення при поганому освітленні дорожніх ділянок, а також під час сильних дощів, снігопадів, туману та в сутінках;
  2. під час руху тунелями та на підземних паркінгах;
  3. позначення транспортного засобу при стоянці у сутінках чи вночі;
  4. в інших випадках: як аварійна сигналізація та сигнали між водіями.

     З включеними габаритними вогнями можна полегшити їзду собі та іншим учасникам дорожнього руху.

Колір та види габаритних вогнів

    Квітів для габаритних вогнів виділяється всього кілька, тому що всі вони позначені в правилах дорожнього руху і не повинні відрізнятися від встановлених норм:

  1. передні – білий;
  2. задні – червоний;
  3. бічні – помаранчевий, у поодиноких випадках допускається синій або жовтий.

    З основних видів варто виділити галогенові або світлодіодні лампочки. Головною умовою є менше світло, ніж у основного освітлення, оскільки можуть бути штрафні санкції. Також штрафи передбачаються за невідповідність кольору вогнів, а також за забруднений або неробочий стан. У денний час доби, їздити з увімкненими габаритними вогнями не можна – для цього варто використовувати ближнє світло або денні ходові вогні.

     Також, важливо вибрати правильні та якісні габаритні вогні. Багато експертів радять купувати оригінальні деталі, навіть у використанні – вони довше і краще прослужать, ніж деякі неякісні та нові.