Двері автомобіля

Двері автомобільні

   Однією з основних елементів безпеки та перешкоди для проникнення, є двері автомобіля. Завдяки їм у салоні транспортного засобу зберігається відмінний мікроклімат, а водій та пасажири можуть не турбуватися про випадання з авто під час руху.

Основна інформація щодо дверей

     З кожним роком, двері автомобіля розвиваються разом з інженерними та дизайнерськими ідеями – деякі міцно закріпилися для серійного виробництва, а окремі моделі використовуються для суперкарів та тюнінгу. Багато варіантів залишилися в історії з різних причин, хоча іноді деякі майстри намагаються оснащувати свої транспортні засоби оригінальними винаходами.

     Стандартна конфігурація автомобільних дверей:

  1.  Три- і п'ятидверні варіанти – універсали, де одні двері вважаються багажником, який веде до салону.
  2.  Дво- та чотиридверні – седани, де багажник відокремлений від салону.

     Цікавим форматом вважається: двері водія, переднього пасажира та одна для заднього, правда не всі дизайнери вважають такий варіант красивим та естетичним.

     Розбірка конструкції передбачає кріпильну систему у вигляді шарнірів або колій, а спрацьовування відбувається вручну або за допомогою електроприводу.

Конструкційні особливості дверей

     Практично всі автомобільні двері мають замок і вікно, а механізми відкривання та закривання знаходяться між дверними стінками. Замки, як і вікна, можуть приводитися в дію вручну та автоматично. Сучасні та люксові автомобілі мають автоматику замку та двері, значно полегшуючи життя водію та пасажирам, надаючи кращий комфорт.

     За типами, двері можна розділити на такі варіанти:

  1.  Звичайні – шарнірне кріплення на один край з відкриванням по ходу руху.
  2.  Задніпельні – протилежне розташування від звичайних із шарнірним кріпленням.
  3.  Зсувні – рухаються за допомогою колії.
  4.  “Крило птиці” – прикріплюються до даху на шарнірах, нагадуючи крила.
  5.  “Крило метелика” – схожа структура з “крилом птиці”, але більш продумана та функціональна.

    Окремо можна виділити двері в Ламборджіні, які стали популярними і поширено використовуються саме в італійських спорткарах. Всі види автомобільних дверей допоможе знайти і купити авторозбирання. Саме тут є запчастини до багатьох автомобілів, що відрізняються якістю та невисокою вартістю.

     Правильно підібрані та встановлені двері, не пропускатиме повітря в салон, відкидаючи можливі протяги та дискомфорт, а також стане перепоною для зловмисників.