Двері, комплектуючі

Комплектуючі двері

     Не дивлячись на велику кількість різних моделей і модифікацій автомобілів, двері, комплектуючі до них, рідко коли відрізняються і мають стандартні конструкційні форми та особливості. Лише в деяких моментах зовнішній вигляд дверей, а також список комплектуючих може відрізнятися, в основному лише доповнюватися рік у рік.

Кріплення, обмежувач, замок, ручка

     Всі двері на одному транспортному засобі повинні бути схожими по конструкції та розмірам, щоб зовнішній вигляд був красивим та елегантним. Також встановлення оптимального варіанта дверей допоможе уникнути продування, протягів та попадання сміття в салон.

     Комплектуючі автомобільні двері можуть бути наступні:

  1.  Кріплення.
  2.  Обмежувач.
  3.  Замок та ручка.
  4.  Вікно, склопідйомник.
  5.  Ущільнювачі.

     Крім цих основних складових є і додаткові, які можна віднести до декоративних елементів – алюмінієві накладки та молдинги, виготовлені з іншого матеріалу.

     Розбір стандартного кріплення показує, що кожна з дверей підвішується до кузова на петлях по ходу руху, щоб при відкритті не відірватися через попутний вітер. Петлі додатково оснащуються ущільнювачами, щоб уникнути проникнення пилу та вологи.

     При відкриванні дверей обмежувач утримує їх у правильному положенні, не завдаючи шкоди кузову та лакофарбовому покриттю, надаючи зручний простір для виходу. Не обходитися автомобільні двері і без замка, а відкриття неможливо без ручки. Щоправда, сучасні технології вже мають приклади дистанційного відкриття або сенсорних датчиків, що реагують на брелок, тому є моделі та розробки вже без звичних ручок.

Вікна та їх особливості

     Не можна нічим замінити і вікна, які допомагають наситити автомобіль природним освітленням, а також провітрювати салон, насичуючи його свіжим повітрям. За керування вікон відповідає склопідйомник, який може бути механічним та автоматичним (електросклопідйомник). За фіксацію скла відповідає гальмівна пружина, а старі моделі автомобілів вироблялися з поворотним склом, яке встановлювалося на передніх дверях.

     Двері автомобіля, оснащуються ущільнювачами, які не дають пропускати тепле повітря через щілини, відкидаючи потрапляння води та сміття. Всі комплектуючі запчастини автомобільних дверей мають авторозбірку, яка часто рятує водіїв, надаючи якісні оригінальні деталі, а купити їх можна за доступними цінами.