Насос омивача скла

Моторчик омивача скла

     Чисті та прозорі стекла є важливою частиною правильного та комфортного пересування, правда вплив зовнішніх факторів може значно впливати на його стан, забруднюючи та заважаючи хорошому огляду. Щоб очищати та покращувати видимість для водія потрібен насос омивача скла, який виділяється важливістю у всій системі, що омиває.

Як функціонує насос омивача скла

    Головним завданням будь-якого насоса виділяється можливість підкачування рідини у певні місця та механізми. Насос омивача скла на вигляд невелика деталь, але виконує дуже важливу функцію. Навантаження на механізм дуже серйозне, тому часто зустрічаються поломки, які можуть застати зненацька водія в дощову або снігову погоду.

     Розбір конструкційних особливостей показує, що насос представляє невеликий моторчик, що складається з колеса, сальника і щіток. Різні моделі автомобілів мають своєрідний пристрій та конструкцію насоса, але принцип роботи єдиний для всіх – примусова подача рідини, яка потрібна для оптимального очищення скла. Вихід з ладу бачка або форсунок піддається ремонту, але краще відразу змінювати деталь на нову. Також хороший варіант - авторозбірка, де можна підібрати якісні оригінальні деталі та купити їх за доступними цінами. Насос – деталь непомітна для більшості водіїв, але потрібно приділяти велику увагу і йому, змінюючи або ремонтуючи у разі неполадок.

Які бувають поломки

    Першою причиною зламаного насоса можна вважати відсутність надходження рідини до омивача, але також до неполадок наводять і такі моменти:

  1. Засмічений жиклер або фільтр – потрібне промивання та продування елементів системи.
  2. Разгерметизація шлангів подачі рідини – потрібно поміняти повністю всі шланги, тому що ця складова не піддається ремонту.
  3. Неправильне підключення елементів системи.
  4. Слабке з'єднання валу електромотора та насоса.
  5. Зламаний моторчик.

     Якщо вийшов з ладу насос омивача, автомобіль цілком може і далі їздити, але погода непередбачувана, а восени і взимку є підвищена вологість, що призводить до ускладнення огляду. Отже, не потрібно чекати і вручну очищати брудне вікно, а одразу після виявлення поломки виправити її негайно. Деталі слід підбирати аналогічні, а заміна не потребує особливих знань та інструментів – все просто, зрозуміло та безпроблемно.