Газові пружини

Газові амортизатори

     Однією з видів пружин, які виконуються в циліндричній формі, є газові пружини, що мають відсік для газу і шток, що пересувається. У конструкцію також входить трубка напірна, а стандартним експлуатаційним терміном вважається не більше 50 тисяч циклів навантаження. Це число може змінюватись в залежності від моделі та марки автомобіля, а також модифікацій різних виробників.

Структура газових пружин амортизаторів

     Розбір конструкційних рішень дозволяє розділити газові пружини на два види: з низьким і високим тиском. Обидва варіанти є цілісні конструкції, які не можна розібрати, втім, це не особливо і потрібно. Основним елементом конструкції є циліндр, який наповнюється спеціальним газом під певним тиском.

     Газова пружина з низьким тиском має практично необмежений експлуатаційний термін, з можливістю самостійного обслуговування. Все тому, що запчастини для цих елементів виробляються вручну і коштують трохи дорожче, ніж пружини з високим тиском. Такі деталі має авторозбірка – спеціалізоване місце, де оригінальні запчастини можна купити за цілком доступними цінами.

     Переваги використання газових пружин, порівняно зі звичайними суттєвими:

  1. Комфортність.
  2. Потужність.
  3. Довгий експлуатаційний термін.

     Комфорт проявляється в значно меншій віддачі, яка призводить до неприємних і дратівливих вібрацій. Робота здійснюється рівномірно, без необхідності додаткових зусиль, хрускоту та скрипів.

   Потужність у багато разів більша, ніж звичайні механічні та гвинтові, яка залежить від модифікації та конкретної моделі автомобіля. Що стосується довговічності, то загальний експлуатаційний термін у кілька разів вищий за стандартні, причому силові характеристики залишаються на відмінному рівні.

Налаштування газових пружин

     Пружини з високим тиском не рекомендується налаштовувати самостійно, а ось з низьким все цілком реально та доступно. Налаштування передбачає регулювання зусилля методом підбору оптимального значення для тиску. Найкращі показники дозволять збільшити термін служби та позбавить пружину нерівномірного зусилля, внаслідок якого вона може значно раніше вийти з ладу.

   Якщо в гаражі є хронограф, що дозволяє моніторити результати, то все легко здійснити і самостійно, не вдаючись до допомоги фахівців. У будь-якому випадку потрібно правильно проводити всі роботи, тому що газові пружини є складним технічним виробом, що вміщує газ під високим тиском.