Фара передня ліва

Ліва фара

    Освітлювальна система автомобіля, а саме передні фари – це дуже важливий елемент будь-якого транспортного засобу, який призначений для пересування в темний час доби, освітлення дороги та передачі сигналів про дорожні ситуації іншим водіям. Передні фари розташовуються ліворуч і праворуч на передній частині автомобіля, симетрично один до одного.

Головні особливості фар

     Без автомобільних фар дуже проблемно обходитися, тому що вони дбають про виконання таких функцій:

  1. забезпечення світла на дорогу, узбіччя, у звичайних умовах, а також при обмеженій видимості та незадовільних погодних умовах: тумані, дощі, снігопадах;
  2. інформування інших учасників дорожнього руху про небезпечні ділянки дороги, дорожньо-транспортні пригоди, а також просте позначення габаритів та виду транспортного засобу в потоці автомобілів або при одиночній їзді;
  3. для виконання правил дорожнього руху.

     Зазвичай, фара, ліва або права є цілісним корпусом, з розташовуючими в ньому світловими приладами. Автомобіль оснащується денними ходовими та габаритними вогнями, а головними звичайно ж є далеке та ближнє світло та поворотники.

     Ближнє світло вважається основним, тому що найчастіше використовується в міських умовах і висвітлює дорогу, коли перед автомобілем знаходиться інший учасник руху. Ближнє світло має асиметричну структуру і краще висвітлюється права частина дорожнього покриття та узбіччя, якщо рух правосторонній. Якщо рух лівосторонній, то відповідно краще висвітлюватиметься ліва частина дороги з узбіччям.

     Дале світло зазвичай включається, коли попереду транспортного засобу немає учасників дорожнього руху. Габаритні вогні призначені для позначення габаритів транспортного засобу. Повороти інформують інших водіїв про бажання повернути у певний бік, розвернутися чи перешикуватися з однієї дорожньої смуги на іншу.

Пристрій фари

     Сучасні технології, а також переваги дозволяють виробляти фари з найсміливішими і найпривабливішими дизайнами, які розділяються за кольором, формою та матеріалами виконання. Сам пристрій практично однаковий для всіх, і має тільки різницю в джерелах світла: галогенні, світлодіодні, ксенонові та інші.

     Головним у конструкції виділяється не саме джерело світла, а корпус, який дозволяє вміщувати в собі необхідні елементи повноцінного пристрою, а також захищає їх від впливу погодних умов.