Замки на автомобільні двері

Замки дверей для автомобілів

     Замок дверей є дуже важливою складовою безпеки автомобіля, який захищає від злому та проникнення. Головна його мета та завдання – закриття автомобільних дверей, яке запобігає несанкціонованому доступу, а також забезпечує комфортність відкривання ручок.

Основні особливості замків дверей

     У більшості випадків, замок входить до замкової системи всього автомобіля, куди ще відносяться й інші:

  1. багажні двері;
  2. кришки капота;
  3. паливного бака;
  4. передавальні коробки.

     Конструкція має об'єднану систему: механічну (відкриття, закривання, замикання) з електронною (сигналізація, керування на відстані, інтелектуальне керування). Будь-який замок дверей у кожному автомобілі має певний вигляд, розміри та габарити. Відрізняється і конструкція, яка має такі механізми:

  • запірний;
  • важільний;
  • блокуючий.

Запірний та важільний механізм

     Загалом усі механізми не відрізняються складною будовою і мають досить просту структуру. Запірний механізм має завдання, яке можна порівняти з назвою – замикання, закривання дверей автомобіля. Пристрій складається з клямки, яка повертається і стопорного песика, призначеного для фіксації положення.

     У сучасних автомобілях преміум класу, двері можуть оснащуватися доводчиками, які відмінно фіксують положення, працюючи від електроприводу. Також повністю відкидається ляскання, а двері закриваються щільно та повністю.

     За відкривання дверей відповідає важільний механізм, що передає зусилля на стопорний песик, використовуючи приводи, внаслідок чого віджимається і повертається клямка і відбувається відкривання. Після здійсненого процесу поворотна пружина повертає все на свої місця і операцію можна повторювати ще.

Що є блокуючим механізмом

    третім складовим пристрою замка дверей виділяється блокуючий механізм, що відповідає, як за відмикання, так і за замикання. Вся суть його роботи полягає в тому, щоб обмежити роботу механізму важеля, заблокувати ручки і не допустити відчинення дверей автомобіля. Майже завжди, блокування відбувається із зовнішнього боку, але в сучасних автомобілях можна зробити це і зсередини. Сам собою механізм може мати механічний привід і електромеханічний, які можуть працювати разом або окремо. Блокуючий механізм допомагає забезпечити додатковий захист і не допустити проникнення, а можливість замикання всередині та зовні лише покращить ефективність та функціональність.