Регулювання кута нахилу фар

Регулятор кута нахилу передніх фар

     Численна аудиторія автовласників не завжди звертає увагу на правильні налаштування фар, що до моменту їде назустріч автомобілю з подібним, погано виставленим світловим пучком. Правда, не у кожного авто є регулювання кута нахилу фар із салону транспортного засобу, а деякі не мають такої можливості взагалі.

Для чого потрібне регулювання

    Велика кількість автомобілів їздять з неправильно налаштованими фарами, які дуже часто призводять до дорожньо-транспортних пригод та проблем. Тому оптимальне регулювання допомагає убезпечити водія та учасників дорожнього руху, що їдуть назустріч, від негативних наслідків. Особливо це стосується пересування у скрутний час: при дощі, тумані чи снігопаді.

    Регулювання кута нахилу фар відбувається на спеціальних пристроях, оснащених лінзою Френеля, при дотриманні спеціальних умов:

  1. Потрібен рівний майданчик, на якому автомобіль не змінюватиме положення.
  2. Слід накачати шини до тиску, встановленого виробником.
  3. Фари повинні бути цілими та надійно закріпленими.

     Налаштовувати фари потрібно також і автомобілям, оснащеним коректором фар, щоб світловий пучок знаходиться на найоптимальнішому рівні.

Ручний та автоматичний коректор фар

    Коректор фар ручного або автоматичного типу допомагає налаштувати освітлення найкращим чином, залежно від навантаження на транспортний засіб, а також інших умов. Розбірка пристрою показує, що ручні часто встановлюються на бюджетних моделях, а автоматичні на більш дорогих.

    ручний коректор має більш просту конструкцію і простий у використанні. З його допомогою можна налаштувати фари в залежності від обставин. Автоматичний здійснює всі налаштування в залежності від положення кузова, швидко реагуючи на зміни. Вони дещо дорожчі за ручні, але відрізняються комфортом у використанні.

     Оригінальні запчастини за доступною вартістю можна знайти на авторозборці. Купити деталі, що були у використанні, але з відмінною якістю, значно пріоритетніші, ніж віддавати перевагу новим китайським.

     При постійному пересуванні по поганому дорожньому покриттю, а також у регіонах з постійними холодами та опадами, варто частіше проводити технічні огляди коректора фар та стану освітлювальних приладів, щоб усе працювало правильно та ефективно.