Датчик картерних газів
Датчик вентиляції картерних газів
Виведення картерних газів під час функціонування роботи двигуна є дуже важливим процесом, який забезпечується за допомогою примусової вентиляції. Особливе місце в цьому механізмі займає датчик картерних газів – під його дією, непотрібні речовини вирушають у впускний колектор, а звідти перенаправляються далі вихлопною системою.
Як працює датчик картерних газів
Принцип роботи датчика картерних газів та розбирання конструкції системи, виглядає дуже просто. Внутрішній простір двигуна з'єднується міцними та стійкими до перепадів температур шлангами з впускним колектором, спрямовуючи скупчення газів на впускний тракт.
За допомогою цієї системи виконуються такі функції:
- 1. Максимальне зниження внутрішнього тиску в картері, що допомагає уникнути швидкого зношування та видавлювання сальників.
- 2. Оптимальна робота двигуна, без сторонніх шумів та перепадів у роботі.
- 3. Зменшення викиду токсичних речовин.
За відведення газів відповідають зазвичай прямоточні та примусові системи, які разом дають кращий результат, полегшуючи функціонування мотора.
Сучасні автомобілі оснащуються значно ефективним клапаном мембранного типу, який має абревіатуру PCV. Якщо цей пристрій забруднюється, то можуть порушитися параметри доступу повітря для впуску, які в результаті призводять до перезбагачення повітряно-паливної суміші, виділення масла на повітряному фільтрі та збільшення його на чад.
Можливі проблеми датчика картерних газів
Саме засмічення є першою причиною виходу з ладу датчика картерних газів, але перед заміною варто його перевірити на питання придатності та ремонту. Крім датчика можуть закоксуватися системні шланги, а також зношування елементів циліндрів або поршнів двигуна.
Всі підходящі запчастини кожен може купити у відмінному місці, як авторозбірка, де деталі не тільки оригінальні, але ще й доступні в ціні. Величезна кількість з них виявляють кращі характеристики і служать довше, ніж деякі нові.
Коли забиті шланги системи виведення картерних газів, вихлопи починають прориватися через будь-які з'єднувальні канали мотора, що призводить до видавлювання прокладок. Цим все не закінчується – починається текти сальників, яка без належної уваги може призвести до серйозних проблем.
Тому потрібно уважно стежити за роботою всіх систем двигуна і своєчасно проводити технологічні огляди. Це дозволить уникнути дорогих ремонтів та небезпеки під час руху.