Датчик температури вихлопних газів

Датчики температури відпрацьованих газів

Спеціальним пристроєм, який використовується для контролю температурних показників вихлопів, є датчик температури вихлопних газів. Коли відома така інформація, можна оцінити розміри складових паливоповітряної суміші, необхідної для правильної роботи двигуна.

Фактори, що впливають на значення роботи двигуна

Датчик температури вихлопних газів у більшості випадків встановлюється на мотори з турбокомпресором на вході і виході турбіни. Так найкраще визначається температурний режим, не допускаючи різноманітних пошкоджень, а також руйнування циліндрів та поршнів двигуна. Розбірка особливостей пристрою показує, що технологія вже дещо застаріла, а нові автомобілі оснащуються лямбда-зондом – датчиком кисню, що володіють кращою ефективністю. Правда любителі тюнінгу та спортивних автомобілів вважають за краще встановлювати відразу два види датчиків, що призводить до найоптимальніших результатів.

     Купити оригінальні запчастини та комплектуючі до різних пристроїв, допоможе авторозбірка. Тут зібрані найвідмінніші деталі, які відрізняються якістю.

     З основних факторів, що впливають на показники датчика температури відпрацьованих газів, виділяються:

  1. 1. Пік роботи пристрою, який визначається максимальною ефективністю двигуна, залежно від паливоповітряної суміші. Чим вона багатша, тим краще продуктивність та технічні характеристики.
  2. 2. Мінімальний рівень роботи датчика – ефективність за умови постійної суміші.

Поява несправностей у датчику відпрацьованих газів

основною ознакою поломки, пов'язаної з виходом з ладу датчика температури вихлопних газів, визначається неприємним запахом усередині салону. Така причина призводить до інших несправностей, але в більшості випадків проблема саме в датчику.

    Слід відразу ж звернутися до сервісного центру для діагностики або провести загальний огляд самостійно. Насамперед потрібно перевірити з'єднувальні канали випускного колектора та головки блоку циліндрів, після чого переходити до огляду прокладки та її цілісності.

    Ніколи не зайвим перевірити кріпильні елементи на питання розбовтаності, що веде до нещільного прилягання колектора. До найпоширеніших варіантів несправностей відносяться течі труб і глушника. Не треба забувати і про лаштунковий пильовик, який може розгерметизуватися і створити проблему.

    Якщо проблема не знайдена, слід звернутися до сервісного центру, де досвідчені фахівці допоможуть вирішити всі питання, які призводять до дискомфорту та незатишної їзди.