Датчик тиску кондиціонера

Датчик тиску в кондиціонері

     Незважаючи на маленькі розміри, датчик тиску кондиціонера виконує дуже важливі функції, контролюючи та передаючи інформацію до блоку управління. Ці дані потрібні для увімкнення компресора, коли це необхідно для інших систем, щоб не допустити перегрівання.

Важливість датчиків для кондиціонування

     Автомобільний кондиціонер є відмінним пристроєм, який допомагає покращити мікроклімат салону, а принцип роботи дуже схожий на функціонування звичайного холодильника, зі своїми особливостями. Звичайно конструкція значно відрізняється від холодильника, але по суті це той же герметичний резервуар, який наповнюється фреоном і відповідним маслом.

    Розбір роботи датчика тиску вентилятора, допомагає визначити його важливість, яка проявляється в регулюванні правильної роботи. Датчик низького тиску слідкує за кількістю фреону і при його нестачі може вимкнути спліт-систему. Відключення необхідно, щоб уникнути небажаного підсмоктування повітря, яке намагається компенсувати нестачу фреону через зниження тиску.

     Датчик високого тиску має зворотне завдання і намагається блокувати функціонування компресора при підвищених показниках. Підвищений тиск може призвести до механічного руйнування пристрою, що призведе до складного ремонту або необхідності заміни всієї системи. Додатково може встановлюватися також і датчик температури, завдання якого не допустити обмороження, що також веде до серйозних поломок. У будь-якому випадку допоможе підібрати та купити якісні оригінальні запчастини авторозбирання, де є безліч різноманітних деталей для великої кількості моделей автомобілів.

Профілактика та причини несправностей

    Основними причинами, які ведуть до несправностей, можуть бути найпростіші: механічні пошкодження та забруднення. При нестабільній роботі варто відразу перевірити дроти та роз'єми на наявність тріщин, іржі або слідів пилу, бруду та води. Зрозуміти, що датчики вийшли з ладу зовсім не складно:

  1. 1. Порушено роботу компресора, який може включатися, коли забажає або не працювати зовсім.
  2. 2. Вентилятор працює зі збоями

     В цілому вся система працює нестабільно, впливаючи на оптимальну роботу автомобіля. При поломці або виході з ладу рекомендується замінити датчик, щоб уникнути більш серйозних проблем у майбутньому. Як профілактика потрібно включати режим охолодження на кілька хвилин хоча б пару разів на місяць, а також промивати конденсатор, заправляючи якісним холодоагентом.