Датчик температури повітря

Датчик температури повітря

     Дуже важливою складовою блоку управління мотора, виділяється датчик температури повітря. Він піклується про оптимізацію та балансування паливоповітряної суміші. Оцінка щільності повітря та правильне його коригування допоможе надати двигуну найкращу горючу суміш для оптимальної продуктивності.

Призначення датчика температури повітря, що всмоктується

    Розбірка призначення та принципу роботи датчика показує пряму залежність температурних показників від змін електричного опору. Всі дані розраховуються та передаються системі керування, після чого пристрій коригує продуктивність.

    Розташовується датчик температури повітря посередині корпусу повітряного фільтра, а також може бути і внизу його. Все залежить від марки або моделі автомобіля, конструкція яких може передбачати і окреме розташування.

    Від роботи датчиків і правильних показників, що передаються на блок управління, залежить ефективність роботи двигуна. Будь-яка несправність або вихід з ладу повинні одразу усуватися шляхом правильної діагностики та ремонтних робіт. Всі потрібні та підходящі запчастини можна купити в такому відмінному місці, як авторозбирання. Оригінальні та якісні деталі за доступними цінами не утопія – це реальність, яка спостерігається на авторозборці.

Особливості діагностики датчик температури повітря

   Будь-яка правильна діагностика повинна проходити за принципом раціональної зміни показників напруги та відповідних сигналів.

   Починається процес перевірки з обчислення опору, за допомогою мультиметра на повних та неодружених оборотах. Після цього потрібно перевірити з'єднання провідників на відсутність перегорілих елементів та замикань. Напруга живлення автомобіля має відповідати даним, встановленим заводом виробником щодо певного приладу. Відхилення від норми та означають неполадки, які потрібно виправляти.

     Ходять чутки про можливість регулювання та налаштування датчика, але це міф, а доступних маніпуляцій з пристроєм невелика кількість – чищення, перевірка сигналу та повна заміна системи.

     Ознаки несправностей також прості для розуміння:

  1. 1. Значне зниження потужності двигуна.
  2. 2. Підвищується витрата палива.
  3. 3. Мотор функціонує з ривками, глухне на неодруженому ходу.
  4. 4. Завести двигун при низьких температурах стає неможливою або дуже проблемною дією.

    Цьому можуть сприяти механічні пошкодження, забруднення та короткі замикання контактів. У будь-якому випадку варто відразу провести діагностику та позбутися несправностей, щоб не отримати значно гірших проблем.