Датчик положення розпредвала

Датчик положення розподільного валу

Датчик положення розподільного валу має одну основну функцію: дізнаватись інформацію про кутову позицію пристрою, який відповідальний за газорозподіл пропорційно колінчастому валу мотора. Всі отримані дані від датчика застосовуються для керівництва уприскуванням і, крім цього, запалюванням системою, що керує двигуном. Датчик положення розподільного валу функціонує в парі з датчиком коленвала.

Алгоритм функціонування

     Вищезазначений засіб працює за ефектом Холла. Залежно від цього датчик положення розподільного валу часто називають датчиком Холла.

    Як діє датчик Холла? Основним принципом його функціонування є виправлення напряму руху пристроїв, які носять напругу в напівпровіднику, якщо магнітне поле також змінює свої показники. На датчику знаходиться магніт, який створює це магнітне поле. Реорганізація поля можлива за умов замикання зазору магніту зубом з металу - репером.

Коли репер рухається біля датчика положення розподільного валу, то всередині нього створюється імпульс, який приходить в блок керівництва. Проміжки часу, якими проходить сигнал, залежить від значення, що свідчить, наскільки часто обертається распредвал. Даний імпульс дозволяє блоку керівництва двигуном ідентифікувати місце розташування поршня першого циліндра, коли він знаходиться в максимально верхній локації в такті стиснення. Далі блок здійснює упорскування палива та запалює паливну суміш.

Сигнали про можливі поломки

    Основними симптомами несправностей датчика положення распредвала є:

  1. часті моменти, коли коробка передач обмежується функціонуванням тільки однієї передачі;
  2. транспортний засіб почав втрачати швидкість, рухається з ривками;
  3. рухова потужність знизила показники;
  4. часто глухне сам двигун;
  5. мотор втрачає динамічність, коли машина розганяється, можливі поштовхи, система вихлопу видає характерні бавовни;
  6. при серйозних поломках зникає іскра запалювання, тому двигун може зовсім не запускатися.

     У будь-якому випадку важливо відразу подбати про заміну деталі на справну. З цим водієві допоможе впоратися асортимент нашого інтернет-магазину. Зверніть увагу, що всі товари є уживані, але цей факт не повинен вас лякати.

    Справа в тому, що запчастини магазину оригінальні та заводські, привезені з розбирання машин у Німеччині. Ми не продаємо зламане, а доводимо вживану запчастину до ідеально справного стану.