Датчик холостого ходу

Датчик холостого ходу (ДХХ)

     Пристрій, що відповідає за регулювання надходження повітря, при роботі мотора на холостих обертах – це датчик холостого ходу. Саме від правильної та повноцінної його роботи залежить стабільна функціональність двигуна, а також його робота в холостому режимі.

Основні особливості ДХХ

     Правильне налаштування та пропорції повітря, що надходить у мотор, визначають рівень, на якому вестиметься робота при низьких обертах, а також час прогріву двигуна до оптимальної температури.

Якщо говорити в цілому, то датчик холостого ходу є виконавчим пристроєм, а не деталлю, що відповідає за контроль і передачу даних за станом двигуна в холостому режимі на низьких оборотах. Саме тому деякі фірми або досвідчені автомеханіки вживають вираз – регулятор холостого ходу або клапаном, що подає повітря.

     В основі цієї важливої ​​запчастини лежить кроковий електромотор, який призначений для руху виконуючого елемента датчика. Даний мотор займається переміщенням штока, який завершує рух конічною запірною деталлю, яка називається в народі голкою, хоча зовні вона і не нагадує її. Ця деталь зазвичай виготовляється з пластмаси або металу.

     Вибір матеріалу для виробництва залежить від палива, на якому працює транспортний засіб:

  1. 1. Металеві запірні елементи – мотори, що працюють на бензині та газу одночасно.
  2. 2. Пластмасові – лише бензинові двигуни.

Проблеми з датчиком холостого ходу

     Автомобільні запчастини не відрізняються вічністю, тому що постійно знаходяться під напругою і при інтенсивних навантаженнях. Але тільки авторозбірка може мати відмінної якості деталі, які стануть у пригоді на довгий час для безлічі моделей автомобілів. Купити такі запчастини можна за доступними цінами, а якість буде наближеною до нового та оригінального.

     Сам по собі датчик холостого ходу (ДХХ) не здатний позначати поломки та пошкодження, незважаючи на свою назву, тому потрібно стежити за зовнішніми ознаками поведінки автомобіля. Вони трохи схожі на пошкодження датчика положення дросельної заслінки, крім того, що в цьому випадку є індикація. Саме так можна визначити симптоми поломки, розбирання яких має також додаткові:

  1. 1. Нерівномірна робота двигуна.
  2. 2. При вимиканні передачі мотор глухне.
  3. 3. Погано набираються та тримаються оберти.
  4. 4. Додаткове навантаження при неодружених оборотах глушить двигун, значно знижуючи оберти.