Датчик дросельної заслінки

Датчик положення дросельної заслінки

     У конструкцію сучасного автомобіля входить безліч різноманітних елементів, вузлів і механізмів, які разом забезпечують оптимальний рівень продуктивності. Великий обсяг роботи виконують і невеликі деталі, одним із яких є датчик дросельної заслінки.

За що відповідає датчик заслінки

    володіючи невеликими розмірами, цей пристрій практично не помічається багатьма автовласниками, поки справа не доходить до поломок, що іноді ведуть до серйозних наслідків. Система має контролювати показання про фізичний стан пропускного клапана, передаючи дані колектору. Розбирання датчика і повітряного клапана показує таку структуру – показання тиску у відкритому стані дорівнюють атмосферному. У закритому положенні показник падає до вакууму.

     Конструкція датчика включає постійний і змінний резистори. Кожен їх видає опір до 8 Ом, а напруга може змінюватися від зміни розташування заслінки. “Мозок” системи – контролер, який бере участь у регулюванні кількості горючої суміші, враховуючи дані, що передаються. Неправильне функціонування датчика може призвести до серйозних поломок та виходу двигуна з ладу. Також система забезпечує оптимальну роботу коробки передач і найбільш вдалий момент запалювання.

Причини, що ведуть до неполадок датчика ДПДЗ

      Не дивлячись на просту конструкцію, датчик може виходити з ладу і ламатися. В першу чергу на це впливає природне зношування - пил і бруд в основі, по якій пересувається повзунок стирається, внаслідок чого пристрій може видавати неправильну інформацію. Приводить до поломки і несправність сердечника, що рухається, а також пошкодження одного з наконечників.

    Допоможуть зрозуміти, що виникла якась несправність, такі причини:

  1. 1. Плаваючі оберти двигуна.
  2. 2. Заглухання двигуна при різкому відпусканні педалі акселератора.
  3. 3. Риви при наборі швидкості.
  4. 4. Зависання обертів в одному положенні навіть на нейтральній передачі.

     У принципі будь-який збій у роботі двигуна вже повинен насторожувати кожного власника автомобіля і без уповільнення потрібно діагностувати транспортний засіб, щоб уникнути серйозних проблем.

    Підібрати та купити підходящі запчастини допоможе авторозбірка – ідеальне місце в сегменті ціна-якість. Деякі оригінальні деталі можуть бути значно кращими за нові, а за вартістю набагато менше, що дуже добре з метою практичності та економії коштів.