Датчики

Автомобільні датчики

     Сучасний автомобіль складається з безлічі систем і вузлів, за регулювання яких відповідають різноманітні датчики. Саме датчики покликані оцінити параметри не електричного типу, перетворити та передати їх у вигляді електричних сигналів, в основному на блок керування. З основних таких прикладів можна назвати частоту, струм, тиск, напругу та інші, що передаються як цифровий код для подальшої роботи.

Основні особливості датчиків

     Автомобільні датчики можуть бути активного та пасивного вигляду. Активні приймають сигнал за рахунок внутрішнього перетворювача, а пасивні обробляють зовнішню електроенергію.

    Розбірка всієї конструкції автомобіля показує, що в поодиноких випадках деякі системи не мають датчиків, хоча практично всі ними оснащені. У двигуні такі важливі запчастини відповідають за перетворення декількох різних сигналів: температури, тиску, масла та інших, а на частинах, що рухаються, передбачені датчики швидкості, положення. Відразу кілька таких пристроїв встановлюється в систему активної безпеки, де їхня кількість відрізняється особливостями моделі та марки автомобіля.

Характеристика основних датчиків автомобіля

     Хороша авторозбірка завжди має в асортименті практично всі основні види датчиків – оригінальних, якісних деталей, здатних прослужити довгий час, незважаючи на вже використовувані.

За призначенням виділяються такі датчики:

  1. 1. Положення та швидкості.
  2. 2. Температури.
  3. 3. Тиск.

     Варіант виконання датчиків поділяється на контактні та безконтактні. До контактних можна віднести потенціометри, а безконтактні: індуктивні, оптичні, магніторезистивні.

    Особливе місце в системі належить датчикам витрати повітря, які визначають показники за масою чи обсягом, пропорційною кількістю. Не менш важливим виділяється і датчик, що контролює відпрацьовані гази – лямбда-зонд і датчик оксидів азоту. Вони відповідають за відповідність рівня вихлопних газів до встановлених норм. Ці пристрої також стежать за рухом шкідливих речовин, повідомляючи їх наявність через блок управління.

Однією з найважливіших і потрібних пристроїв є датчики температури і тиску. Датчик температури є практично у всіх системах автомобіля, займаючись контролем збільшення та зниження показників, необхідних для підтримки оптимальної роботи. Такий самий ефект має і датчик тиску, яким оснащено багато головних робочих агрегатів.

     При виході з ладу або поломки хоча б одного з них, повноцінне функціонування автомобіля неможливе, тому потрібно стежити за їх станом та вчасно змінювати. Тому можна купити дещо на запас, щоб не отримати неприємного сюрпризу в дорозі.