Датчик тиску масла

Датчик тиску масла в двигуні

    Пристрій автомобіля має безліч різних систем і механізмів, серед яких виділяється двигун, що приводить автомобіль у рух. Однак у цього масивного агрегату основною слабкістю є мастильна система деталей, що труться, яку контролює тільки один датчик тиску масла, що має свої особливості функціонування.

Необхідність датчика тиску для автомобіля

     Датчик тиску масла має величезну важливість для двигуна, забезпечуючи постійний контроль за мастильною системою. Також пристрій стежить за тиском масла, що подається до мотора, а у разі перевищення або зниження норм подає сигнал на панель приладів. Це необхідно для підтримання стабільного рівня мастила, який допоможе забезпечити оптимальну продуктивність, не піддаючи запчастини швидкому зношуванню.

    У разі недостатніх показників, водієві подається сигнал, який попереджає про появу проблем. Сучасні автомобілі мають значно кращі системи інформування, які докладно показують всю інформацію, краще ніж розбирання та перевірка вручну.

Основні типи масляних датчиків

     Усього в різних автомобілях використовується 2 типи датчиків:

  1. 1. Механічний.
  2. 2. Електронний.

     Механічний допомагає максимально точно контролювати тиск олії, передаючи всю інформацію на блок керування. Конструкція механізму досить складна, тому через багато компонентів має підвищену вартість. Хоча принцип роботи цілком простий - розташований на платформі з ніхромовою обмоткою повзунок, під тиском олії змінює своє розташування. Всі пересування передаються на вказівник панелі приладів, що допомагає водієві краще орієнтуватися у показаннях тиску.

     Електронний виготовляється з простішою конструкцією, але працює з меншою ефективністю та інформативністю. Основні варіанти показань можуть бути лише при нормальному рівні тиску та критичному. Тому він може інформувати про нульовий тиск, а також його значну зміну, яка веде до неполадок.

     Деякі моделі автомобілів можуть оснащуватися відразу двома видами датчиків, щоб обзавестися значно кращою системою контролю. Кожен із видів добре підходить під певний тип двигуна і не можна сказати, що вони розділені безпосередньо під бензиновий або дизельний. Своєрідні датчики почали виготовляти і для електромобілів.

    Багато оригінальних деталей має авторозбірка, де купити їх за оптимальними цінами не складе проблем, а період експлуатації іноді перевищує деякі нові елементи.