Датчик увімкнення вентилятора

Датчик вентилятора

   Контролюючий пристрій, який призначений для активації охолодження радіатора – це датчик увімкнення вентилятора. Завдяки йому стає неможливим перегрів двигуна та всіх його механізмів, а температура спеціальної охолоджувальної рідини опускається до нормальних показників.

Головні завдання датчика вентилятора

     Перегрівання двигуна призводить до серйозних проблем, що ведуть до ремонту та повного виходу з ладу. Це дуже дорогі операції, яким зможе допомогти тільки авторозбірка, але і в такому місці іноді не можна купити запчастини, що найбільш підходять до певного автомобіля

    Щоб не потрапити на такі величезні витрати потрібно стежити за системами та функціонуванням двигуна, а також своєчасно проводити техогляди. Особливої ​​уваги вартий і датчик включення вентилятора, який знаходиться на важливому рівні у структурі автомобіля.

     При високій температурі охолоджуючої рідини, датчик примусово включає вентилятор, який призначений для відведення тепла з радіатора. Поруч із датчиком включення вентилятора працює датчик температури антифризу, який лише стежитиме за показниками та виводить їх на панель, інформуючи також і блок управління. Якщо показники перевищують норму, блок управління включає вентилятор. Датчик увімкнення вентилятора працює як помічник і використовується для підстрахування, але виконує не менш важливу роль у системі.

Принцип роботи та функції датчика вентилятора

    Розбір принципу роботи датчика включення вентилятора наочно демонструє, що цей пристрій значно покращує продуктивність системи охолодження, особливо за умови, що відмовили інші датчики. Перегрів мотора – це одна з найчастіших проблем у спеку, тому додатковий контроль зайвим не буде.

     Розташовується датчик внизу радіатора, починаючи функціонувати, коли температура перевищує встановлені норми.

     Принцип роботи простий, але дуже дієвий:

  1. 1. Зміна пластини, розташованої внизу датчика, відбувається внаслідок підвищення температури.
  2. 2. Після перевищення норми температури, пластина згинається і віддає тиск на поршень, який рухається і замикає контакти.
  3. 3. У випадку, коли рідина, що охолоджує, залишається холодною, пластина не деформується, а контакти залишаються незамкненими, що провокує включення вентилятора.

     Тому дуже важливо стежити не тільки безпосередньо за станом двигуна та навколишніх його механізмів, а й усіх без винятку систем та датчиків, завдяки яким дотримується оптимальна працездатність.