Датчик абсолютного тиску

Датчик абсолютного тиску MAP

     У сучасному автомобілі встановлено безліч різноманітних елементів, які мають свої завдання, підтримуючи одну мету – безпечне та комфортне пересування. Однією з важливих частин є електронний блок управління, який забезпечує стабільну роботу всіх систем, і стежить за справністю їхнього функціонування. Для блоку керування передбачені деякі регулюючі пристрої, до яких можна віднести і датчик абсолютного тиску.

Основні особливості датчиків абсолютного тиску

     У більшості автомобілів даний датчик розташовується на впускному колекторі мотора, реєструючи зміни коливання і тиску на рівні впуску. Це дозволяє оптимізувати найбільш підходящий склад горючої суміші, яка просуватиметься в камеру згоряння. Застосовується датчик абсолютного тиску тільки на інжекторних моторах, особливо маючи цінність у моделях, де є турбонаддув та компресор.

     Само по собі пристрій має простий вигляд з невеликими розмірами, але робота у нього важлива та відповідальна. Зараз дуже багато спеціалізованих місць, де можна купити деталь, але, як і раніше, величезною популярністю має авторозбірка. Саме тут є відмінні та якісні запчастини, які зможуть прослужити ще довгий час за повної ефективності.

      Завдяки завдяки датчику абсолютного тиску відбувається контроль об'єму повітря, що надходить через дросельну заслінку. Для визначення тиску відбувається ціла низка різних дій, у яких бере участь діафрагма датчика, що передає напругу через імпульс на форсунки.

Можливі ознаки несправності або поломки датчиків MAP

     Як і інші деталі, датчик абсолютного тиску має властивість зношуватися, ламатися і виходити з ладу.

     Існують такі можливі ознаки несправності:

  1. 1. збільшення витрати палива;
  2. 2. погіршення динаміки мотора та його перегрів;
  3. 3. великі клуби диму з вихлопної труби;
  4. 4. довгий час не падають оберти на холостому ході;
  5. 5. перемикання передач відбувається з ривками і скрипучими звуками;
  6. 6. безліч різноманітних шумів, що переростають у гул.

    Перевіряється датчик абсолютного руху в залежності від специфікації сенсора, який може бути цифрового або аналогового типу. Розбирання допомагає з'ясувати працездатність, щоб знати, у чому реальна причина і чи справді проблема в датчику. Всі вимірювання проводяться манометром, показання якого доповнить вакуумний насос, створюючи розрідження.