Датчик спідометра

Датчик швидкості

    Сучасні автомобілі обладнані багатьма пристроями, спрямованими на покращення роботи, а також полегшують керування для водіїв. Важливим механізмом для всіх машин є датчик спідометра, який спрямований на здійснення вимірювання швидкості, передаючи ці дані на блок управління і панель приладів.

Робота та вплив датчика швидкості на мотор

     Практично всі нові автомобілі перейшли з механічного способу вимірювання швидкості на спеціальні пристрої, які розроблені для роботи за принципом ефекту Холла. Цей метод дозволяє отримувати певні сигнали від контролера, причому частота передачі залежить від швидкості пересування транспортного засобу. Якщо говорити простими словами, датчик спідометра дає можливість точно оцінити швидкість руху передаючи інформацію на панель приладів.

     При прискоренні автомобіля, кількість імпульсів та їх частота зростає, підвищується швидкість та витрата палива. Це відбувається через аналіз даних блоком управління, який розраховує кількість пального в залежності від зростаючих навантажень на двигун. При зменшенні швидкості та на педаль акселератора, відповідно падає і витрата палива. Розбір такого процесу показує важливу участь у цьому датчику спідометра.

Які можуть виникати проблеми з датчиком спідометра

    Якщо пристрій виходить з ладу, то інформації про зміни блок управління не отримує, внаслідок чого незалежно від натискання педалі газу, паливо розподіляється рівномірно. Це призводить до нестабільної та переривчастої продуктивності двигуна і до серйозного збільшення витрати пального. У деяких випадках порушується функціонування електропідсилювача керма.

   Однією з основних ознак непрацюючого датчика виділяється проблемна робота на неодружених оборотах. Автомобіль починає глухнути під час перемикання передач, двигун працює ривками, що призводить до погіршення динаміки. Головним же показником буде непрацюючий спідометр або якщо пристрій показуватиме неправильну інформацію.

     У разі поломки або необхідності заміни, допоможе підібрати відмінні запчастини авторозбирання. Тут можна купити оригінальні деталі за хорошими цінами.

     Перевірити датчик спідометра на працездатність можна легко:

  1. 1. Зняти датчик та за допомогою вольтметра визначити показники напруги та частоти, які при обертанні мають збільшуватися.
  2. 2. Можна перевірити і, не знімаючи – встановити автомобіль на домкрат, скористатися вольтметром та приєднати датчик, прокручувати колесо та стежити за зміною показників.

     Всі ці варіанти перевірки можуть підійти для пристроїв, що працюють за ефектом Холла.