Датчик детонації

Датчик детонації двигуна

     Виникнення детонації дуже небезпечне та вкрай небажане явище, яке може призвести до серйозних наслідків для автомобіля, водія, пасажирів та оточуючих. Бензиновий двигун може показати ознаки детонації характерним стукотом, який часто плутають зі стуканням пальців. Однак це не так, а контролювати небезпеку та сповіщати водія допоможе датчик детонації.

Поява детонації та принцип роботи

     Розбірка конструкції пристрою демонструє просту будову, хоча функціональність значно серйозніша. Датчик складається з п'єзоелектричної пластини, яка розміщується у корпусі. Коли зростає амплітуда вібрації, а також частота коливань – зростає напруга, яка сигналізує про появу детонації.

     Принцип роботи також нескладний – система призначена для сприйняття та перетворення енергії вібрації на імпульси, що постійно передаються на блок управління. Електроніка у свою чергу відповідає на ці імпульси, змінюючи склад робочої суміші на оптимальну, змінюючи також і кут випередження запалення.

      Завдяки датчику детонації можна досягти більш економної функціональності, розвиваючи кращу потужність мотора.

     Поява детонації залежить від наступних головних факторів:

  1. 1. Октанове число бензину – що нижча, то більша ймовірність виникнення детонації.
  2. 2. Особливості двигуна – виробники розробляють різні модифікації двигуна, що має певні конструкційні особливості, рекомендуючи до використання певне октанове число.
  3. 3. Умови, в яких працює двигун – навантаження, хімічний склад пального, бруд та нагар, а також вибір передачі.

Несправності та перевірка датчика детонації

     Про появу несправностей водія сповіщає спеціальний індикатор, що знаходиться на панелі приладів. При поломці їхати цілком можливо і мотор продовжує працювати, але значно страждає динаміка та економічність. В принцип роботи закладена мета - забезпечити набагато пізніше запалення, виключаючи варіант із серйозним руйнуванням мотора. Виходячи з цього, двигун працює, але в екстремальному режимі, споживаючи значно більше палива та з перебоями у функціонуванні. Також стають дуже димними вихлопи.

    Перевіряти стан датчика потрібно на спеціальних сервісних центрах, але можна і в домашніх умовах, використовуючи мультиметр. З його допомогою потрібно вирахувати опір, а також напруга на контактах. Будь-яке відхилення від норми може означати лише поломку або вихід із ладу.

     Купити та замінити запчастини на якісні та оригінальні, допоможе авторозбірка. Саме тут представлені хороші деталі за доступними цінами, які іноді навіть кращі за нові.