Водяний патрубок

Водяний патрубок системи охолодження

    Якісна та надійна робота будь-якого транспортного засобу залежить від багатьох систем та вузлів. Також слід постійно проводити діагностику та перевірку працездатності, які допоможуть своєчасно помічати всі пошкодження та проблеми. Дуже важливо звертати увагу і на водяний патрубок, тому що рідина, що витекла в дорозі або навіть на стоянці, буде не найкращим сюрпризом.

Основні особливості патрубка водяного

   Патрубок, незважаючи на свою, здавалося б, просту конструкцію, є основним елементом системи охолодження. Для охолодження використовуються спеціальні рідини: тосол та антифриз.

За типами патрубки можна розділити на:

  1. 1. Підводні – рідини високої температури, що подають, в компресор.
  2. 2. Відвідні – виведення вже охолодженої рідини.

     При цьому температурний режим обох типів значно відрізняється, тому за їх станом потрібно уважно стежити, щоб не упустити пересихання гуми, внаслідок чого запчастини виходять з ладу. Купити водяний патрубок можна в будь-якому спеціалізованому магазині, але також хорошим варіантом залишається авторозбірка – де є перевірені оригінальні деталі, здатні послужити ще довгий час.

Причини, що ведуть до заміни патрубка

     Поломка системи охолодження чітко дає знати про себе – під машиною спостерігаються мокрі та жирні калюжі або плями, що з'явилися внаслідок витікання рідини. Саме тоді слід насамперед перевірити патрубок, який може луснути.

     Другою помітною причиною виділяється запах тосолу в салоні, який означає нестачу охолоджуючої рідини в розширювальному бачку. Це може статися через тріснутий або луснутий патрубок, а також низький рівень рідини в бачку. Такого краще не допускати і вчасно виправляти проблеми.

Додатково виділяються також такі причини:

  1. 1. Засвідчення на датчику.
  2. 2. Закипання двигуна.
  3. 3. Закінчення експлуатаційного терміну патрубка.

     Розбірка проблем у системі охолодження має починатися з перевірки розширювального бачка, після чого вже можна приступати до огляду радіатора. Особливу увагу потрібно приділити місцям з'єднання труб з компресором, а також їхній загальний стан – не допускаються потріскані патрубки по всій довжині, а також на кінцях. Після цих перевірок слід проконтролювати затискачі хомутів, які могли послабшати після вібрацій.

     Усі неполадки та недбале ставлення з боку водія можуть призвести до дорогих ремонтних робіт двигуна: руйнується поршень, деформація та руйнування блоків циліндрів.