Бачок розширювальний

Розширювальний бачок системи охолодження

     Невід'ємний і іноді непримітний елемент машини та її система охолодження рідини - бачок розширювальний. Він функціонує за принципом компенсатора обсягів рідини для охолодження та її коливань, коли змінюються температурні режими. Цей елемент може відігравати різні ролі. Наприклад, місце, куди потрапляє зайва рідина або відповідальна за тиск в охолоджувальній системі деталь. Завдання бачка залежить від того, наскільки складною є конструкція системи охолодження.

Зовнішній вигляд та розташування розширювального бачка

     Зовні бачок розширювальний являє собою контейнер із пластику і схожий на невелику каністру. У його конструкції виділяють такі елементи:

  1. перепускний клапан;
  2. трубки з гуми;
  3. датчик, який контролює рівень рідини.

   Вся система покликана компенсувати охолоджувальну рідину. Тобто, якщо трапиться так, що в холодну пору року в автомобілі зникне опалення, а двигун перегріватиметься, при цьому манометр вказуватиме на червону позначку, то причина буде в бачку.

     Бачок розширювальний знаходиться біля радіатора. Над ним він виступає на половину своєї ширини та його кріплять до кузова. За своїм механізмом та конструкцією бачок має так звані “судини”, які між собою з'єднує шланг. Коли є зайва рідина, що охолоджує, то вона потрапить у бачок. Коли рідина охолоне – вона повернеться назад. Завдяки такій системі до радіатора не потрапить повітря. А якщо він там є, то це точно не через бачок.

Поломки бачка

    Розширювальні бачки, як і всі машинні елементи, схильний до поломки. Його потрібно буде змінювати за певних обставин:

  1. обсяг антифризу різко впав, температура стала високою і від цього трубки розірвалися;
  2. бачок утворив текти. Цей дефект виникає через несправність шланга;
  3. вийшов термін експлуатації. Бачок міг зноситися через значні стрибки температури, а це впливає на руйнування пластику;
  4. засмічився клапан. Він може покриватися іржею, забитися сміттям або луснути.

Якщо не замінити бачок при виявленні зазначених моментів, то вся система охолодження може розгерметизуватися. А через це з'являтимуться пробки з повітря, перегріватиметься двигун, а система опалення відключатиметься.

     Знайти ідеальний розширювальний бачок можливо у нас. Тут ви побачите б/в, але оригінальні автомобільні запчастини, які мають незрівнянну якість.