Віскомуфта вентилятора

Віскомуфта вентилятора охолодження

     Кожен автомобіль складається з безлічі різних механізмів і пристроїв, які мають властивість зношуватися і виходити з ладу. Не відрізняється від інших і вискомуфта вентилятора, що правда піддається ремонту, при правильно проведених діях та операціях.

Як працює віскомуфта вентилятора

     Спеціальним пристроєм, який потрібний для виконання функції виборчої передачі і є віскомуфта. Вона залежить від моменту, що крутить, а також інших зовнішніх умов.

     Розбірка механізму представляє його як корпус, що має диски, розташовані в два ряди, що з'єднуються з провідним і веденим валом. У корпус заливається спеціальна рідина, що в'язкого типу, що виробляється в більшості випадків на силіконовій основі. Використання правильної та найбільш підходящої рідини допомагає максимально ефективно збільшувати в'язкість, коли зростає частота та інтенсивність перемішування. Також забезпечується високе розширення під час нагрівання.

     Рух з певною швидкістю, обертає вискомуфтові диски з постійною частотою без необхідності перемішування олії. Якщо швидкість валів змінюється і відрізняється один від одного, то змінюють інтенсивність та диски, підвищуючи в'язкість рідини. Саме це і впливає на передачу моменту, що крутить, спрямованого на ведений вал.

Перевірка працездатності віскомуфти

     Численні підручники та посібники рекомендують перевіряти функціонування віскомуфти та вентилятора в цілому на холодному та гарячому двигуні. Коли мотор холодний, частота обертань не змінює своїх показників, а в гарячому стані різниця суттєва.

    Після цього потрібно перевірити поздовжній люфт, який може з'являтися в муфті вентилятора, а сторонні звуки вже вказують на поломку. До основних неполадок можна віднести і сальники, що вийшли з ладу, а також витік олії. Всі ці проблеми цілком вирішуються, а допомогти знайти і купити підходящі запчастини, зможе авторозбірка. Оригінальні та якісні деталі за хорошими цінами можна придбати лише тут, адже нові будуть дорожчими, а наскільки їх вистачить невідомо.

     Повна заміна віскомуфти потрібна не завжди, тому що дрібні неполадки можна і потрібно відремонтувати навіть самостійно. В першу чергу потрібно перевірити наявність рідини і по необхідності долити її, після чого дивитися на інші можливі несправності. У будь-якому випадку можна звернутися до сервісного центру, щоб не допустити помилок, які призведуть до більш серйозних поломок.