Радіатор водяного охолодження

Радіатор водяного охолодження основний

     Систему охолодження в будь-якому транспортному засобі створено для забезпечення оптимального рівня температури двигуна. Радіатор водяного охолодження захищає двигун від перегрівання, підтримуючи максимально ефективний тепловий режим, щоб не піддавати транспортний засіб надмірним навантаженням.

Основні особливості водяного радіатора

     Авторозбірка часто дозволяє знайти непоганий варіант радіатора – не всі нові моделі можуть конкурувати зі старими, але дуже якісними. Саме тому, іноді краще купити запчастину, що була у використанні, ніж витратити більше ресурсів на погано зроблену нову. Радіатор водяного охолодження – це свого роду теплообмінник, спеціально розміщеним трубкам якого проходить підігрітий антифриз. Остуджується речовина поступово та під потоком повітря. Саме тому практично всі радіатори встановлюються на передній частині транспортного засобу, де забезпечується найкращий обдув, що отримується при русі. Якщо автомобіль рухається повільно, додатково передбачена установка вентилятора, розташованого безпосередньо за радіатором.

     Види радіаторів водяного охолодження

     В основному радіатори можна поділити за такими видами:

  1. 1. метод складання;
  2. 2. матеріал виготовлення корпусу;
  3. 3. додаткові елементи.

    Раніше розбирання та складання радіаторів в основному здійснювалося механічним шляхом – просто, зручно, але додатково потрібно було забезпечити хороші прокладки, які могли б якісно ущільнити з'єднання, а також стійкі до перепадів температур та впливу антифризу.

    Після них перейшли на більш дорогі та паяні вироби, які мали кращу тепловіддачу та міцність. Їм не потрібні були прокладки, а як ремонт підходила звичайна паяння пошкоджень. Зараз найкращим варіантом вважається алюмінієві моделі, які дешевше коштують, а характеристики мають не гірші за мідні.

Що впливає на ефективність охолодження

    Відмінна ефективність охолодження насамперед спостерігається у доглянутому та чистому радіаторі. Через розміщення в передній частині автомобіля, він піддається значному впливу бруду та пилу, що призводить до засмічення, а згодом і погіршення працездатності.

   Покращує функціональність та додатковий вентилятор, який також потрібно чистити. Він приходить у дію від електроприводу та допомагає охолоджувати автомобіль як на високій, так і повільній швидкості. Допомагає на вищому рівні справлятися з перенагріванням і сама конструкція радіатора, яка може бути з різною структурою, формою трубок та кількістю рядів.