Теплообмінник

Радіатор теплообмінника

    Сучасні автомобілі оснащуються потужними моторами та багатьма іншими системами, які піддаються нагріванню. Для охолодження масла використовується теплообмінник і охолоджувальна система, які допомагають уникнути серйозних наслідків, що з'являються внаслідок перегріву.

Призначення теплообмінника у пристрої автомобіля

     Коли нагрівається мотор, паралельно відбувається нагрівання масла, яке призначається для змащування основних вузлів і пристроїв. Чим потужніший силовий агрегат, тим більше навантаження на функціонування та циркуляцію олії. Перегрів олії призводить до великих проблем, розбирання який показує значний його вплив на інші пристрої та особливо двигун:

  1. Змінюється в'язкість.
  2. Вигоряння відбувається значно швидше.
  3. Змащення деталей, що труться, відбувається на недостатньому рівні.

     Всі дані причини призводять до поганого функціонування двигуна з подальшими проблемами і навіть виходу з ладу. Саме тому багато силових агрегатів оснащуються теплообмінниками та радіаторами, а в деяких випадках присутні і ті, й інші. Основна різниця між теплообмінником та радіатором у методі охолодження олії. Перший забезпечує відведення тепла через потік спеціальної рідини, а другий позбавляє перегріву холодним повітрям.

     Теплообмінник має кілька вагомих переваг: температура олії практично ніколи не опускається нижче спеціальної рідини, а також пристрій легко можна встановлювати в будь-якому місці на силовому агрегаті, уникаючи необхідності додаткового протягування проводів та з'єднань.

Пристрій та види

     Основними видами теплообмінників вважаються пластинчасті та трубчасті. В основі пластинчастого корпусу з певною кількістю пластин, які розташовуються за спеціальною схемою із забезпеченням зустрічних і перетинальних потоків. Цей вид встановлюється на блок двигуна і відокремлюється від фільтрів, що набагато спрощує конструкцію та подальше обслуговування.

    Трубчастий теплообмінник складається з алюмінієвого корпусу з серцевиною всередині, що складається з кількох паралельних трубок. Усі комплектуючі полягають у кожух, а установка відбувається на блок двигуна із приєднанням до системи охолодження.

     Всі необхідні запчастини можна купити на авторозбиранні, де є відмінний асортимент якісних та оригінальних деталей за доступними цінами.