Крильчатка вентилятора

Крильчатка вентилятора охолодження

     Експлуатаційний термін та продуктивність автомобільного двигуна залежить від багатьох факторів, а особливо від правильного функціонування всіх механізмів. Величезний вплив має система охолодження, основним елементом якої виділяється крильчатка вентилятора – деталь, встановленими під кутом та з певною кількістю лопат.

Як працює крильчатка

    Щоб збільшити швидкість повітряних потоків, що проходять через радіатор, охолоджується і тосол, тим самим відводячи зайве тепло від мотора, відкидаючи варіант перегріву. Робота силового агрегату з великою температурою призводить до серйозних наслідків, тому якщо неправильно функціонує система охолодження, а особливо крильчатка вентилятора, то для визначення причин поломки двигуна не потрібно розбирання.

     Однак крильчатка може виконувати і функцію зворотної дії – розвіюючи тепле повітря з пічки в салоні автомобіля. Оскільки спеціальна рідина постійно циркулює, захищаючи двигун від перегріву, їй потрібна допомога з боку вентилятора. Його, у свою чергу, запускають приводи, які поділяються на:

  1. Механічні – починають працювати разом із запуском двигуна, через ременеве з'єднання з коленвалом. Дещо застарілий варіант, хоча в порівнянні з іншими варіантами енергонезалежний, а також спостерігається простота в установці.
  2. Гідромеханічні – вдосконалена версія механічних, яка приводиться в дію через муфту, нагрівання якої веде до старту вентилятора.
  3. Електричні – для роботи використовується енергія вентилятора, якою супроводжує датчик температури. Якщо спеціальна рідина має підвищену температуру, датчик замикає електроланцюг, запускаючи вентилятор.

Поломки та несправності

    Крильчатка вентилятора раніше випускалася тільки з металу, але сучасні технології та можливості дозволяють встановлювати деталь із пластику. Оригінальні запчастини за оптимальними цінами можна купити в спеціалізованому місці. Авторозбірка є одним з кращих варіантів, який допомагає знайти практично все, що потрібно.

     Поломок крильчатки може бути всього кілька, через простоту конструкції деталі:

  1. Зламані або пошкоджені лопаті.
  2. Обірваний ремінь приводу.
  3. Вихід із ладу самого приводу.

    Також, при недостатньо надійному закріпленні, деталь просто може відпасти і не функціонувати. У холодну пору року можна недовго їздити без вентилятора, а в літню на близькі відстані, контролюючи температуру, адже перегрів і закипання двигуна призводить до серйозних проблем.