Термостат

Термостат системи охолодження

   Кожен водій завжди повинен підтримувати автомобіль у порядку, своєчасно виправляючи всі неполадки, щоб улюблений транспортний засіб правильно функціонував і довго їздив. Одним із найважливіших пристроїв, без яких може вийти з ладу двигун через перегрівання, є термостат.

Конструкційні особливості пристрою термостата

     Розбірка основних особливостей роботи термостата показує дуже цікаву тенденцію - пристрої відноситься до системи охолодження, але при запуску холодного мотора відповідає за його розігрів до показників робочої температури. Однак лише рівень досягає необхідної позначки, термостат починає контроль та підтримку функціонування, щоб уникнути перегріву.

     Принцип роботи досить простий – при запуску холодного двигуна, спеціальна рідина (антифриз або тосол) циркулює по малому колу системи охолодження, оскільки термостат знаходиться спочатку в закритому стані. Відкриття пристрою відбувається при досягненні температури 90-95 градусів, після чого рідина рухається великим колом з можливістю охолодження.

    Варто зазначити, що функції термостата дуже прості, але його значення у справності автомобіля не можна недооцінювати і пристрій можна назвати одним із найважливіших.

     Головна деталь, яка забезпечує роботу термостата – термоелемент, а до силового агрегату пристрій підключається за трьома патрубками:

  1. Вхідний – потрібен для забезпечення надходження рідини з двигуна до радіатора.
  2. Перепускного шланга – з головки циліндра рідина надходить у термостат.
  3. Третій залишився без назви та займається подачею тосолу або антфризу в насос.

Можлива несправність

     Термостат не відноситься до вічних деталей, тому що піддається серйозним навантаженням і може зношуватися. Першою проблемою, яка дістає не лише термостат, є корозія, здатна вивести пристрій із ладу та призвести до великих неприємностей.

      Величезні навантаження призводять до того, що термостат може заклинити в закритому або відкритому вигляді з поганими наслідками в обох випадках. Важливо своєчасно перевіряти стан термостата і патрубків, що підключаються до двигуна, адже ця деталь незважаючи на невеликі розміри виконує найважливішу функцію і позбавляє мотор від перегріву.

     Усі потрібні запчастини можна купити на авторозборці, яка пропонує величезний асортимент продукції за доступними цінами.