Система охолодження

Система охолодження двигуна

      Якісна, безаварійна та безперебійна робота автомобіля забезпечується повноцінною роботою всіх систем, а одна з важливих умов, яка має забезпечуватися завжди – відсутність перегріву двигуна. Саме цим і займається система охолодження, яка захищає ДВЗ від зайвого нагрівання.

Головні особливості охолодження двигуна

    Основна функція повітряної системи у запобіганні нагріванню, а в сучасних транспортних засобах є також додаткові функції охолодження:

  1. 1. олії в мастильній системі;
  2. 2. відпрацьованих газів;
  3. 3. повітря в турбо наддуві;
  4. 4. робочих рідин.

   Також, може здійснюватися нагрівання повітря, яке призначається для систем опалення, вентиляції, а також кондиціювання. Система охолодження також розподіляється за типами: відкритий, закритий та комбінований.

    Закритий тип по-іншому називається рідинним, у чому проявляється і спосіб охолодження – за допомогою потоку рідини відводиться тепло від деталей, що перегріваються. Відкритий тип або повітряна система передбачає відведення перегріву за допомогою повітряних потоків, а комбінований об'єднує обидва типи з їх перевагами.

   Загалом, стандартна система охолодження може складатися з таких деталей: розширювальний бачок, радіаторний вентилятор, віскомуфта та дифузор вентилятора, водяний насос, водяний патрубок та насос, термостат, теплообмінник. Також, додатково виділяються обігрівач салону та сорочка охолодження.

Рідка система охолодження

     Даний тип охолоджувальних систем отримав відмінну популярність і поширеність. Завдяки цій системі здійснюється найкраще і рівномірне охолодження, причому з набагато меншим шумовим рівнем. Даний вид охолоджувальної системи схожий видом дії на бензиновому і дизельному двигуні і включає в себе перелічені вище елементи. Функції радіатора припускають охолодження рідини потоком повітря, а щоб збільшити тепловіддачу, сам пристрій зроблено в трубчастому вигляді. Разом з головним радіатором, допускається встановлення масляного та системи рециркуляції відпрацьованих газів. Важливим елементом є вентилятор, який підвищує інтенсивність охолодження.

    Вся інформація про перегрів і стан в цілому передається на датчик температури, який фіксує дані і передає за допомогою сигналу.

     Таким чином, якщо забезпечена правильна температура двигуна та його деталей, робота автомобіля буде здійснюватися без проблем і протягом тривалого часу.