Корпус термостату

Корпус термостату в системі охолодження

     Незначною за розмірами, але дуже важливою деталлю в системі охолодження є термостат, який призначається для підтримки правильної температури в моторі. За відмінну його роботу відповідає корпус термостата, який дбає про позбавлення протікань антифризу, герметично закриваючи необхідні отвори, а ущільнювачі допомагають уникнути течії з труб.

Призначення термостата та конструкційні особливості

    Оптимальна робота двигуна здійснюється за певної температури, яка встановлюється під різні види силових агрегатів. Якщо показник дуже низький, то порушується правильна плинність олії, що призводить до великого опору поршнів при русі. Надмірна температура призводить до перегріву двигуна, внаслідок чого пошкоджуються багато складових ДВЗ: поверхні циліндрів та поршнів, а також самі запчастини, ремонт або заміна яких обходиться дуже дорого.

    Тому розбирання функціонування системи охолодження, демонструє її важливість у підтримці необхідної температури для мотора – при запуску потрібен розігрів, а при пересуванні потрібне охолодження. За регулювання такої операції відповідає саме термостат, а корпус термостата потрібен для того, щоб уникнути втрат антифризу, через протікання. Адже якщо буде недостатня кількість антифризу – може статися перегрівання двигуна, що веде до більш серйозних наслідків.

     Термостат має такі основні складові:

  1. Клапан основного та малого кола.
  2. Пружина.
  3. Циліндр.
  4. Корпус.

Можливі несправності

     Термостати можуть продаватися без корпусу, що не дуже зручно і змушує додатково шукати відповідні деталі. Для цього потрібна авторозбірка - місце з чудовим вибором запчастин, купити які можна для будь-якої моделі автомобіля. Встановлені в корпус термостати від перевірених виробників нададуть оптимальний рівень надійності та продуктивності.

     Через простоту конструкції, варіантів несправностей може бути кілька:

  1. Накип та іржа самого термостата та корпусу, якщо він виконаний з металу.
  2. Вібраційні руйнування.
  3. Руйнування ущільнювачів.

     Поломка термостата призводить до дуже поганих наслідків, які можуть виявлятися дуже просто – двигун починає нестабільно працювати, з тривалим нагріванням спочатку, після чого може спостерігатися перегрівання. Також, вказувати на неполадки може погано функціонуюча або непрацююча пічка, збільшена витрата пального та значно погіршена динаміка двигуна.