Водяний насос автомобільний

Водяний насос

    Основним елементом у системі охолодження, яке відповідає за циркуляцію антифризу або іншої спеціальної рідини, що має охолоджувальний ефект, є водяний насос. Це дуже важливий пристрій, який захищає двигун від перегрівання, забезпечуючи його оптимальну продуктивність.

Місцезнаходження та причини поломок водяних помп

     Водяний автомобільний насос має більш поширену назву – помпа, яким користуються автомеханіки та досвідчені водії. Розбирання конструкції та влаштування водяного насоса демонструє його простоту, що відкидає варіанти частих несправностей та поломок. Однак незадовільний догляд і відсутність правильного обслуговування двигуна може призвести до виходу з ладу багатьох систем, включаючи помпу.

Основні причини, що ведуть до поломок:

  1. 1. несвоєчасне технічне обслуговування та неякісно проведений ремонт;
  2. 2. знос деяких компонентів системи та старіння сальника;
  3. 3. спочатку встановлений поганий водяний насос.

    Відмінним місцем, де можна купити багато необхідних запчастин, є авторозбірка. Усі деталі, які є в асортименті, якісні та оригінальні, а ціна невисока.

     Практично у всіх автомобілях, конструкція помпи має схожий пристрій, але згодом цей компонент покращується і модернізується. Розташовується водяний насос близько до радіатора, а запускається за допомогою ременя ГРМ. Загальний вигляд конструкції має прикріплений у кришці вал, з крильчаткою, що приєднується, що забезпечує рух антифризу. На звороті валу розташований шків, а в деяких марках та моделях автомобілів передбачений і вентилятор. Посередині корпусу та крильчатки знаходиться сальник.

Як працює система

     Водяний насос має дуже важливе завдання – контролювати температуру двигуна, оберігаючи його від перегрівань. Здійснюється це завдяки кругообігу рідини, що охолоджує, по системі охолодження. При запущеному моторі, охолоджений в радіаторі антифриз прямує до насоса, а після дії відцентрової сили, за допомогою крильчатки, рідина розкидатиметься на всі боки.

    За спеціально передбаченими отворами, антифриз піде в охолоджувальну сорочку, чим і закінчить процес, через деякий час починаючи нову циркуляцію. Такий принцип роботи якнайкраще допомагає уникнути високої температури в двигуні внутрішнього згоряння, не наражаючись на проблеми.