Трамблер / Розподільник запалювання

Переривник-розподільник запалювання: Трамблер

     Для оптимальної роботи бензинового мотора дуже важливим елементом вважається трамблер / розподільник запалення, який призначається для подачі електричного імпульсу на свічки запалювання, що призводить до займання паливоповітряної суміші в поршнях. Даний пристрій розподіляє електричні імпульси окремо на кожну зі свічок, а конструкційно і тим більше за принципом роботи перші деталі не особливо відрізняються від сучасних.

Функціонування та пристрій

    Головне завдання трамблера не залежить від типу пристрою, розмірів та розташування в силовому агрегаті, але його використання дуже важливе практично для всіх бензинових двигунів. У нових автомобілях намагаються потроху позбавлятися такого пристрою, змінюючи на модулі запалювання, які володіють дещо кращими властивостями, але розбирання особливостей показує, що розподільник запалювання все одно продовжує використовуватися в багатьох моделях через практичність і достатню ефективність. З зрозумілих причин такий елемент не встановлюється в дизельні мотори, адже в цьому випадку іскра для займання не потрібна.

     Основні варіанти пристрою трамблера:

  1. Контактний – складається з корпусу, де розташовується привід, ротора, котушки, обмотки, переривника та бігунка. Додатково можна виділити регулятор напруги, призначеної для підвищення безпеки та захисту від перенапруги.
  2. Безконтактний – регулятор імпульсів замінює переривник, а також є датчик Холла.

     За принципом роботи обидва види практично однакові, на відміну лише в деяких комплектуючих.

Основні несправності

    Відзначаючи складні умови функціонування, трамблер зазнає великих навантажень, унаслідок чого можуть виникати неполадки.Несправності можуть траплятися практично з будь-якою деталлю:

  1. Кришка трамблера – наявність пошкоджень, тріщин, окислення контактів.
  2. Перегорання запобіжника.
  3. Несправність конденсатора, що призводить до подачі підвищеного струму.
  4. Прогин або заклинювання валу.
  5. Знос корпусу трапляється рідко, але може зустрічатися при екстремальній експлуатації.

     Купити необхідні запчастини за доступними цінами та з найвищою якістю, можна на авторозборці, де представлений широкий асортимент оригінальної продукції від відомих та перевірених виробників. Своєчасна діагностика та встановлення якісних деталей дозволить надати максимальну ефективність та тривалість експлуатації.