Комутатор, система запалювання

Комутатор запалювання

     Конструкційні особливості автомобілів вражають з кожним роком, дедалі більше розвиваючись у порівнянні зі старими моделями. Однак деякі пристрої продовжують активно функціонувати практично в кожному автомобілі, незважаючи на вік або технічні характеристики. До таких належить і комутатор, система запалення без якого працюватиме не на оптимальному рівні.

Поняття комутатора

     Використання комутатора в системі запалення почалося дуже давно і зараз застосовується з великою активністю. Недооцінювати його роль і не помічати важливості не можна, тому що постійне вдосконалення пристрою допомогло досягти максимальної ефективності спалювання повітряно-паливної суміші. Саме це найкраще впливає на працездатність двигуна, та інших систем автомобіля.

     Якщо говорити простими словами, то застосування комутатора допомагає використовувати низькооктановий бензин, покращуючи роботу мотора на низьких оборотах, без втрат для продуктивності. Розбирання пристрою не показує складності механізму, тому що це проста електросхема, що стоїть перед електричним зарядом, що йде до свічки та котушки. Внаслідок цього відбувається запалення паливоповітряної суміші.

     Комутатори системи запалення можна поділити на два види:

  1. З механічним перериванням – застарілий варіант, який використовувався давно, але трапляється і зараз.
  2. Безконтактна дія – удосконалений вид, званий ще транзисторним. За принципом роботи схожий на попередника, але з кращим втіленням.

     Сучасні автомобілі оснащуються електронними комутаторами, які можна контролювати за допомогою блоку керування, а продуктивність значно відрізняється від попередників.

Ознаки несправностей

     Для діагностики та проведення ремонту комутатора необхідне спеціальне обладнання, тому слід звертатися до сервісу за таких ознак:

  1. Не запускається мотор, через відсутність іскри.
  2. Двигун може глухнути і вимикатися.
  3. Загалом робота силового агрегату нестабільна та з перебоями.

     При виникненні несправностей, запчастини на заміну допоможе знайти авторозбірка, де ці деталі можна купити за гарною вартістю та з відмінною якістю. Змінювати комутатор потрібно на аналогічний, а якщо потрібно перевірити його працездатність, виручить вольтметр або звичайна лампочка. Не завжди проблеми із запаленням та мотором відбуваються через комутатор, тому потрібно вчасно проводити техобслуговування та правильну діагностику.