Клапан EGR

Клапан EGR (рециркуляція відпрацьованих газів)

     Автомобіль складається з багатьох деталей: дрібних і громіздких. Але всі вони дуже важливі і працюють як єдиний цілісний механізм, який стає неповноцінним, навіть одна його частина виходить з ладу. Однією з багатьох автомобільних деталей є клапан EGR.

     Сьогодні відбувається тотальне забруднення середовища. Тому виробники транспортних засобів вважають за важливе піклуватися про високий рівень екологічності своїх товарів. Вони вигадують різні датчики, установки, які мають на меті зменшення ймовірності забруднювати природу.

Тонкощі роботи

     Клапан EGR має назву, яка дослівно перекладається як клапан, який проводить рециркуляцію відпрацьованих газів. Але власники машин частіше називають представлену систему клапаном ЄДР.

   Основна мета клапана EGR - покращити роботу двигуна, зменшити витрату горючої суміші за допомогою повторного використання вже відпрацьованих газів. Це порівняно новий підхід, але його вже використовують і у вітчизняних машинах.

Позитивні якості

    У камері згоряння завжди високий температурний режим. Такий момент призводить до того, що кисень та азот взаємодіють, а результатом їхньої спільної роботи є окис азоту. Витрачається багато кисню для отримання азоту. Через це паливна суміш не може повністю згоріти. Наслідками цього є такі моменти:

  1. ефективність роботи ДВЗ значно зменшується;
  2. здійснюється викид шкідливих речовин в атмосферу у великій кількості;
  3. паливо використовується не економічно.

    Клапан EGRповертає частину газів у впускний колектор. Там гази поєднуються з очищеним повітрям і догоряють. Завдяки цьому вихлопи в повітря стають чистішими.

    Рециркуляція - це не єдина перевага клапана EGR. Розглянемо інші позитивні моменти:

  1. - оскільки зменшується концентрація кисню, те й зменшується температура згоряння. Це позитивно впливає на уникнення моменту детонації двигуна;
  2. - виставляється раннє запалення. Завдяки цьому виходить якісніший момент, що крутить.

Що робити у разі несправностей

     Але клапан EGR може вийти з ладу, а зрозуміти це водієві допоможуть такі моменти:

  1. двигун часто зупиняється;
  2. на холостому ході плавають оберти двигуна;
  3. ривки під час руху;
  4. машина погано розганяється через втрату ефективності роботи двигуна.

     Так чи інакше, якщо ви хочете як мінімум подбати про економію палива, то радимо придбати новий клапан EGR. Деталь під конкретну модель автомобіля клієнт знайде у нас.