Реле вентилятора кондиціонера

Реле вентилятора охолодження кондиціонера

    На сьогоднішній день, кондиціонер можна зустріти в багатьох автомобілях, не тільки дорогих, а й бюджетного класу. Цей пристрій допомагає налагодити відмінну атмосферу в салоні транспортного засобу, а щоб уникнути збоїв у роботі та різноманітних навантажень, використовується реле вентилятора кондиціонера.

Особливості роботи

     Принцип дії автомобільного кондиціонера дуже простий і нагадує функціонування домашнього пристрою або звичайного холодильника. Реле працює цілеспрямовано для захисту вентилятора кондиціонера від збоїв, які можуть виникати при перепадах напруги. Зовні реле виглядає просто – квадратний пластиковий корпус із певною кількістю контактів. Усередині розташовується котушка, що замикає контакти електричного ланцюга, а також основним елементом є сердечник

     Функціональність реле не можна недооцінювати, тому що цей маленький пристрій призначається для дуже серйозних завдань, оберігаючи інші системи від перенавантаження та замикань.

     Розбір конструкції кондиціонера демонструє важливість реле, тому що пристрій має багато складових елементів:

  1. Компресор.
  2. Конденсатор.
  3. Клапан терморегуляції.
  4. Випарник.

    Доповнює всю систему реле вентилятора кондиціонера, яке має певний ресурс роботи. Цей пристрій не піддається ремонту і зазвичай після появи несправностей змінюється на новий. Купити оригінальні запчастини на авторозбиранні можна для будь-яких марок та моделей автомобілів, які найкраще підійдуть і будуть на найвищому рівні виконувати свої функції.

Перевірка реле вентилятора кондиціонера

     Більшість автовласників мало приділяють час такому непомітному пристрою, але це може призвести до серйозніших неполадок. Спочатку перевіряються запобіжники, після чого можна приступати до огляду самого реле.

     Перевірку можна здійснювати кількома способами:

  1. Визначити силові та керуючі контакти, після чого виміряти напругу мультиметром.
  2. На керуючих контактах обов'язково має бути напруга – якщо її немає, то проблема не в реле.
  3. Аналогічно потрібно перевіряти і силові контакти у разі наявності напруги на керуючих.

   Якщо реле включено, але напруга присутня тільки на одному із силових контактів, то можливо обгоріли контакти перемички. У цьому випадку пристрій краще замінити, попередньо перевіривши його шляхом заміни на розташоване поруч. Ігнорувати проблеми реле не можна, втім, вони будуть серйозно впадати в око через непрацюючі системи.