Реле вентилятора

Реле включення вентилятора охолодження

     Система охолодження автомобіля виконує відмінну захисну функцію, яка допомагає уникнути перегріву двигуна – однією з причин дорогого ремонту та низької продуктивності транспортного засобу. Реле вентилятора виконує комутування струму, забезпечуючи можливість керування електроланцюжками у певних частинах.

Основне призначення

    Електромотор охолоджувача потребує постійного струму з певною величиною, а при підключенні можуть спостерігатися перепади або маленький струм, що може призвести до несправностей електроніки. Щоб не допустити такого, в автомобілях встановлюється реле вентилятора, яке, незважаючи на просту конструкцію, виконує дуже важливі функції.

     Зовнішній вигляд пристрою виглядає як пластикова коробка, а її розбирання показує наявність самого механізму - котушки з сердечником. На звороті розташовані контакти – стандартне їх число чотири або п'ять. На лицьовій частині реле виробник зазвичай наносить схему контактів та вказує правильне підключення.

     Принцип роботи також нескладний – коли підвищується температура двигуна, спрацьовує датчик, передаючи імпульс на блок управління, після чого напруга, що надходить на реле, включає вентилятор. Реле відноситься до змінних деталей, які не піддаються ремонту. Незважаючи на це багато автовласників намагаються відремонтувати пристрій, часто наводячи його функціональність у не зовсім правильну. Так як реле вентилятора коштує недорого, краще купити його на авторозбиранні, де якісно підібрані оригінальні запчастини зможуть прослужити довго та надійно.

Як перевірити працездатність та замінити пристрій

     Перевірити, наскільки добре працює реле вентилятора можна дуже просто:

  1. Замінити реле сусіднім і подивитися на результат.
  2. Підключити нове реле, оскільки можуть бути проблеми з проводкою або вентилятором.
  3. Оглянути зовнішній вигляд – може перегоріти реле або контакти.

     Витягти пристрій нескладно, досить просто витягнути його з гнізда, одночасно перевіряючи його цілісність і відсутність сміття, води або нагару. При встановленні нового достатньо буде встромити його у певне гніздо, дотримуючись правильності розташування контактів, за вказаною схемою на пластиковому корпусі. Найчастіше виходять з ладу запобіжники, які захищають пристрій від підвищення та перепадів струму. Тому варто починати шукати проблему саме в них, після чого оглядати та перевіряти реле.