Реле свічок розжарювання

Реле свічок розжарювання

     Незважаючи на впровадження сучасних технологій та значної модернізації багатьох систем автомобіля, а особливо мотора, свічки розжарювання зустрічаються в дуже багатьох транспортних засобах, допомагаючи запускати двигун у будь-яку погоду. Не допускати несправності та поломки цього пристрою, тому слід стежити за функціонуванням реле свічок розжарення, інших елементів або самих свічок.

Які функції виконує реле свічок розжарювання

     Функціонування та продуктивність реле свічок розжарювання здійснюється не самостійно, а контролюється блоком управління мотора, що аналізує такі дані:

  1. Інформація з датчика температури рідини, що охолоджує.
  2. Температурні показники колінвалу.

    Розбірка особливостей роботи реле показує, що механізм досить простий – реле займається активізацією свічки розжарення, спрямованої на прогрівання камер згоряння силового агрегату. Таким чином виходить, що місія дуже важлива - прогріти двигун до оптимальної температури, яка найкраще підходить для безпечного запуску. Внаслідок цього двигун менше навантажується і відповідно продовжується його експлуатаційний термін.

     Поломки або повний вихід із ладу реле свічок розжарення, втім як і самих свічок дуже небажаний, а з ремонтом чи заміною тягнути не варто.

Пристрій системи

     Реле свічок розжарення не особливо відрізняється від інших реле і має схожий принцип роботи – замикає/розмикає електричний ланцюг у певні моменти, включаючи або вимикаючи свічки. Напруга, що надходить з блоку управління мотора, автоматично проходить через реле і передається на свічки.

    Хоча є більш детально розглянути функціонування реле свічок розжарення, можна помітити, що тут складніша система підключення. У системі, крім свічок і реле, встановлюється також резистор, що має струмообмежувальну властивість і підключається до блоку управління. Резистор також може на основі отриманої інформації вимкнути свічки розжарювання.

    Багато хто думає – навіщо в системі два елементи з практично однаковим принципом роботи і не включають резистор. Це неправильно, адже виробник пропонує робочу схему, де намальовано правильне розташування підключень, що веде до оптимальної та ефективної продуктивності.

    Якщо потрібно вибрати і купити запчастини на заміну, варто доглянути якісні та оригінальні деталі на авторозборці, де і асортимент відмінний, і ціни прийнятні.