Реле багатофункціональне

Многофункціональне реле напруги

    Автомобілі вже давно перестали бути предметом розкоші і мають з кожним роком дедалі кращий функціонал. Проте всі розробки і нові технології, як і раніше, не обходяться без такої важливої ​​запчастини, як багатофункціональне реле, яке майже не змінилося в конструкції ще з самого моменту винаходу.

Основні особливості

   Усім власникам та любителям автомобілів відомо, що потужність вимикачів повинна відповідати навантаженню, щоб забезпечити правильну роботу. Тому для серйозних споживачів струму застосовують багатофункціональні реле – силові комутатори, що працюють дистанційно. Усередині них передбачено електромагніт і рухоме коромисло, що приймають сигнал і замикають електроланцюг.

    Найпоширеніший вид конструкції автомобільного реле, виглядає як нестандартна розеткова вилка, з трьома, чотирма або п'ятьма входами. Але дещо відрізняється реле з комплектації ксенону, що додатково встановлюється, який має свій роз'єм і більш надійний корпус, щоб переносити вологу і бруд. Також є відмінності і реле для комутації великих струмів, правда технічно все схоже на інші види.

Головні поняття про функціонування реле

    Авторозбірка транспортних засобів, дозволяє вибрати різноманітні види реле, які можна ближче розглянути в роботі. Крім того, саме оригінальні запчастини, хоч і були у використанні, можуть бути в кілька разів кращими за нові, де значно економлять на матеріалах.

     Що ж треба розуміти про правильне функціонування реле:

  1. - робоча напруга – на корпусі зазвичай вказується 12 вольт, але елемент може працювати при 7 і навіть 14 вольтах;
  2. - струм, що комутується - максимальний пропускається без перегріву і перенапруги струм також вказується на корпусі в амперах, причому практично всі реле мають відмінні показники, незважаючи на модель;
  3. - нумерація висновків – маркування відбувається з підтримкою світових стандартів електротехніки, але якщо купити реле невідомого виробника, може знадобитися розбирання та тестування, через незрозумілу нумерацію;
  4. - матеріал висновків – латунь, мідь, сталь;
  5. - температура корпусу – в цілому, обмотка багатофункціонального реле може споживати приблизно 2-3 Ват, що часто призводить до досить сильного нагрівання.

     Це не критично тільки у разі нагрівання обмотки, а не контактів, що згубно позначається на самому релі. Тому цю важливу запчастину потрібно підбирати з розумом і відповідно стежити за функціонуванням, що призведе до його довгої та гарної роботи.