Клапан керування турбіною

Клапан турбіни

     Багато автовласників люблять швидку їзду, використовуючи для цього турбокомпресор та інші додаткові механізми, що покращують продуктивність і потужність двигуна. Особливо популярним останнім часом стали турбокомпресори з високим тиском, де на відміну від стандартних є клапан управління турбіною.

Як працює та налаштування клапана керування турбіною

     Основним завданням клапана управління турбіною є зниження тиску двигуна, що працює на підвищених оборотах. Розбирання конструкції механізму показує, що краще встановлювати пристрій безпосередньо до турбіни у випускний колектор.

     Принцип роботи не відрізняється складністю – підвищення оборотів призводить до зростання тиску вихлопів, внаслідок чого виникає необхідність пропустити відпрацьовані гази повз колесо турбіни. Саме в цей момент відкривається клапан, який може пропускати вихлопи, внаслідок чого решта клапанів насичуватиметься повітрям, що й потрібно для оптимальної продуктивності та розгону турбонагнітачів.

    Правда іноді з'являється недостатній наддув, який можна змінити, правильно налаштовуючи клапан. Для цього слід:

  1. Перевірити та замінити пружину – більш пружна деталь допомагає збільшити тиск, але якщо потрібно, то можна встановити і пом'якше елемент.
  2. Регулювання кінця клапана.
  3. Встановлення буст-контролера – необхідне підвищення наддуву, випускаючи певну кількість повітря, звільняючи клапан від частини роботи.

Види клапанів та можливі несправності

     Клапани можуть бути наступних видів: байпасні, внутрішні, зовнішні перепускні. Перші схожі на дуже потужні автомобілі, другі використовуються переважно на турбованих машинах, а третій випадок не дуже поширений, але іноді з'являється серед деяких транспортних засобів.

     Запчастини будь-якого з видів можна купити в такому відмінному місці, як авторозбірка, де є достатньо оригінальних та якісних деталей, які можна знайти для певного автомобіля.

     Несправності найкраще діагностувати в сервісному центрі, а головною з ознак виділяється нестабільна робота мотора і безпосередньо турбонагнітач. Однією з причин виходу з ладу є поломка складових компонентів, які відповідають за правильне функціонування системи. Зношуються або ламаються зубці шестерень приводу, які й відповідають за відкривання та закривання самого клапана.