Реле

Електронне реле

     Незважаючи на швидкий розвиток сучасних технологій, автомобільне реле досі встановлюється практично у всіх транспортних засобах, виконуючи дуже важливі функції. Цей механізм може відрізнятися конструкційними особливостями, а також функціональністю залежно від місця застосування.

Особливості реле

     Реле використовується в ролі регулятора напруги, без наявності рухомих елементів, з головною метою – замикання або розмикання електронних контактів для певних ділянок електричних кіл. Розбирання завдань показує, що пристрій має схожий принцип роботи з електромагнітом, який допомагає керувати з'єднаннями за допомогою струму.

     Говорячи простими словами – реле призначається для швидкої зміни параметрів електроланцюгів, коли надходить великий рівень струму.

     Пристрій може розділятися за різними класифікаційними ознаками:

  1. Стан контактів – нормально замкнуті або розімкнені, а також з перемикається контактною системою.
  2. За методом управління – постійний струм, комбінованого виду та чутливий до полярності.
  3. За варіантом перемикання – електромеханічне, електромагнітне, герконове, термореле, електродинамічний, статичне.

     У нових автомобілях більшість функцій реле покладаються на електронний блок керування, правда повністю замінити пристрій поки не є можливим.

Як перевіряється робота реле

     При безперервній роботі реле, з'являється іскра і створює нагар між контактами, який може виводити з ладу виконавчі пристрої. Неякісний та проблемний контакт виділяє зайве тепло, відповідно підвищуючи використання струму. Це веде до розплавлення пластикових деталей, зміщення контактів та виділення іскор.

     Несправні запчастини можна купити та замінити на оригінальні, які представлені у відмінному асортименті на авторозбиранні. Помітити вихід контактів та реле з ладу дуже просто – перестають працювати окремі системи та пристрої. Тому, щоб уникнути серйозніших проблем, потрібно стежити за роботою реле і своєчасно змінювати його при появі несправностей.

     Перед заміною варто перевірити в чому причина несправності, адже крім пошкодження самого пристрою може бути відсутня напруга на висновках. За допомогою спеціальних діагностичних пристроїв можна перевірити функціонування реле та його сигналів, які розташовуються у найвіддаленіших та найважчих місцях.