Реле обігрівача

Реле обігрівача печі

    Опалювач або як його всі звикли називати - піч, відіграє велику роль для будь-якого автомобіля, причому не тільки для забезпечення відмінного мікроклімату в салоні, але й для безпеки водія з пасажирами. Реле обігрівача призначається для того, щоб застерегти пристрій від перегорання через перепади навантажень.

Де розташовані основні елементи системи обігріву

     Справна і правильно працююча пічка дбає про відмінне прогрівання салону, а також відкидає варіант зледеніння скла, що сильно заважає при пересуванні. Такий важливий пристрій може виходити з ладу через несправності реле, тому незважаючи на маленькі розміри, деталь займає перші місця в системі важливості. Щоб замінити несправну деталь на нову, не потрібне серйозне розбирання – все просто і зрозуміло для всіх.

     Автомобільний обігрівач може складатися з багатьох елементів, залежно від марки та моделі автомобіля, але основні частини такі:

  1. Реле – спрямоване на замикання/розмикання електричних кіл, щоб уникнути перепадів струму при певних навантаженнях. Без цієї маленької деталі, правильного функціонування грубки навряд чи можна досягти, тому потрібно приділяти особливу увагу та вчасно перевіряти працездатність.
  2. Резистор – призначений для регулювання швидкості печі. Приходить у несправність дуже рідко, в основному через контакти, що перегоріли.
  3. Запобіжник – встановлюється в салонному відділі, але деякі елементи можуть розташовуватися в області моторного відділу, щоб повністю виключити навантаження та перепади струму на реле та резистор.

Як перевірити справність реле

   Якщо не працює піч або функціонування відбувається зі збоями, то слід розпочинати перевірку із запобіжників, після чого переходити і до реле. Саме ці невеликі пристрої можуть призводити до основних проблем, після чого потрібно дивитися інші елементи. запчастини, що вийшли з ладу, можна підібрати і купити на авторозборці – відмінний асортимент, оригінальні деталі і все це за доступними цінами.

   Для перевірки роботи реле, його змінюють місцями із сусіднім, або встановлюють нове. Якщо чути характерні клацання, значить реле в повному порядку і слід перевірити інші механізми, запобіжники або контакти, які могли перегоріти від перепаду струму або замкнути та розплавитись. У будь-якому випадку при появі навіть невеликих неполадок потрібно все перевіряти та виправляти.