Кришка термостату
Кришка термостата в системі охолодження
Автомобіль складається з багатьох систем і пристроїв, деталі яких з часом можуть зношуватися. Саме тому варто регулярно проводити огляди та своєчасне техобслуговування, що є запорукою відмінної та тривалої експлуатації. Особливої уваги вимагає і кришка термостата, адже навіть невелике протікання рідини може призвести до позапланового ремонту та серйозних проблем.
Визначення функціонування термостата
Термостат призначений для виконання дуже важливої функції – контролю та регулювання температурних показників для охолоджуючої рідини, а кришка допомагає перекрити її потік при розігріві та роботі двигуна.
Функціонування даного пристрою відбувається з досить простим принципом роботи – залежно від температури перекриваються відповідні клапани, внаслідок чого йде оптимальна циркуляція охолоджувальної рідини. Під впливом великих навантажень складові можуть виходити з ладу, після чого обов'язково потрібна розбирання та заміна. Якщо ігнорувати проблеми навіть кришки термостата, то можна нарватися на великі неприємності.
Всі порушення в роботі здійснюються внаслідок перегріву мотора та підвищеної кількості токсичних речовин у вихлопах. Всі фахівці рекомендують ставити тільки оригінальні запчастини, які у своєму асортименті має гарне авторозбірка, де купити їх можна за доступними цінами, що не завдають шкоди бюджету.
Коли слід міняти кришку
Багато водіїв дуже рідко звертають увагу саме на кришку термостата, не помічаючи в ній особливо важливого елемента в системі охолодження. Але це в корені неправильно, тому що несправності можуть призвести до відсутності регулювання тиску, після чого буде розрив охолоджувальної системи, перегрів двигуна і пошкодження циліндрів з поршнями. Як результат – ремонт всього двигуна, системи охолодження та заміна термостата з кришкою.
Для того, щоб визначити поломку кришки, не потрібні певні знання та досвід – вистачить і простого огляду. Якщо видно плями та протікання, можна сміливо змінювати деталь.
Також до заміни ведуть такі ознаки:
- Тріщини та сколи – призводять до надходження повітря всередину та пропускання пари назовні.
- Різні деформації та порушене різьблення.
- Корозія.
З огляду на великі навантаження на термостат, навіть за відсутності видимих ознак несправностей слід змінювати кришку через 40-50 тисяч кілометрів пробігу, або відштовхуватися від рекомендацій виробника.