Вентилятор кондиціонера

Вентилятор кондиціонера автомобіля

     Кондиціонер в автомобілі давно перестав бути предметом розкоші і встановлюється практично на всіх нових автомобілях з модифікаціями вище за середню. Деякі виробники підвищення попиту встановлюють їх у бюджетні моделі авто. Успішна робота кондиціонера залежить від багатьох факторів, особняком серед яких стоїть вентилятор кондиціонера.

Основні особливості вентилятора кондиціонера

     Конструктивно, вентилятор виглядає дуже просто, складаючись з крильчатки, яка обертається за допомогою спеціального електродвигуна. Для відмінної роботи кондиціонера потрібно, щоб конденсатор мав достатнє охолодження, інакше можна отримати серйозні проблеми не тільки щодо дискомфорту в салоні. Поломка та вихід з ладу вентилятора може призвести до обриву ременя або заклинювання компресора, а це дуже дорогі запчастини, яких для деяких автомобілів не завжди можна знайти. У поодиноких випадках допоможе авторозбірка, але і тут деталі, користуючись непоганим попитом, мають високу вартість.

     Експлуатація автомобільного кондиціонера при непрацюючому вентиляторі не дозволяється ні в якому разі, через значне збільшення тиску в системі – необхідно відразу виявити поломку, купити необхідні деталі та усунути її.

    Так як головне завдання вентилятора – інтенсивне охолодження рідини в компресорі, можна розділити його на вигляд приводу:

  1. Механічний – поєднується з коленвалом на постійній основі.
  2.  Електричний електродвигун, яким можна керувати.
  3.  Гідравлічний – муфта гідравлічного типу.

Ознаки поломки вентиляції

    Розбірка головних проблем і поломок вентиляції показує, що основний принцип функціонування вентилятора залежить від швидкості обертання його лопаті. Цей фактор безпосередньо визначає і експлуатаційний термін, а також працездатність.

     Коли не запускається вентилятор, причин цьому може бути кілька – агрегат, що вийшов з ладу, блок опору, регулятор обертової швидкості та окислення контактів.

     Такі причини призводять до таких поломок:

  1.  Відсутність працездатності під час прогріву.
  2.  Постійно працюючий вентилятор навіть після вимкнення двигуна.
  3.  Передчасний запуск вентилятора та нестабільна робота.

     Дослідні механіки рекомендують постійно перевіряти та спостерігати за роботою вентилятора, особливо коли він не працює або нестабільно функціонує. Головним показником для тривоги може бути ніяк не запускається агрегат, який за відсутності належної до нього уваги може призвести до перегрівання двигуна та наступного виходу його з ладу. Це коштуватиме набагато дорожче, ніж ремонт вентилятора.