Блок керування піччю

Блок керування пічкою автомобіля

Практично у всіх автомобілях передбачена система вентиляції та опалення салону, які покликані забезпечити правильний клімат, надаючи комфорт та затишок для водія з пасажирами. До цієї системи належить блок керування піччю та вентиляцією, за допомогою якого можна регулювати потрібні показники.

Основні особливості блоку керування піччю

     Блок управління є пристроєм механічного або електронного типу, який здійснює керування опаленням, а також вентиляцією салону автомобіля. Стандартне місце встановлення елемента – панель приладів, де можна зручно змінювати мікроклімат салону, не відволікаючись від водіння.

     Виділяються головні функції блоку управління:

  1. Регулювання теплого або холодного повітря, яке подається через дефлектори, у певному режимі обігріву або вентиляції.
  2. Управління температурою та інтенсивністю подачі повітря.
  3. Контроль за парканом повітря зовні.
  4. Якщо є кондиціонер, то керування його функціональністю.

     Таким чином, розбирання блоку управління за функціями показує, що цей елемент відіграє важливу роль для комфортної поїздки, мікроклімат якої можна регулювати, не виходячи з автомобіля, а також не відкриваючи вікна.

   Якщо блок управління виходить з ладу, нічого критичного для автомобіля не відбувається, але може серйозно постраждати атмосфера в салоні. Тому важливо стежити за функціональністю, а при поломці потрібно купити та замінити запчастини, які не працюють. Часто допомагає в цьому авторозбірка – місце, де завжди є відмінні оригінальні деталі, з відмінними характеристиками, що підходять для різних автомобілів.

Конструкція та види блоків керування

     Основними типами блоків управління можна назвати два: механічні та електронні. Механічні вважаються класичним варіантом, які використовуються у старих чи дешевих автомобілях. Конструкція досить проста, але працює злагоджено, забезпечуючи всі необхідні функції. У нових автомобілях перейшли на електронні блоки керування, які дещо зручніші за механічні і досить практичніші.

     В цілому конструкція схожа для всіх автомобілів, за винятком дизайну. Основою виступає пластиковий корпус, оснащений органами управління, що має додаткові роз'єми та клямки. Не рідкість використання обох типів відразу, де електронні можуть доповнюватися механічними. Для кращого комфорту та функціональності встановлюються дисплеї, що відображають всю необхідну інформацію, з можливістю коригування потрібних параметрів.