Осушувач кондиціонера

Осушувач кондиціонера автомобіля

     У сучасному автомобілі роль кондиціонера досить важлива – за його допомогою можна забезпечити відмінний мікроклімат у салоні та циркуляцію повітря. Однак для його правильного функціонування потрібне якісне та своєчасне обслуговування, а також оптимальна робота такого пристрою, як осушувач кондиціонера.

Типи та функції осушувачів

     Безперебійна робота кондиціонера залежить від багатьох факторів – заміни олії та охолоджуючої рідини у необхідний час або за потребою, а також перевірка функціональності осушувача.

      Виробництво автомобілів використовує такі типи осушувачів:

  1. Пристрій із розширювальною трубою – коли вмикається компресор, нагнітання переходить у конденсатор, де охолоджується газ і набуває рідкого стану, переходячи по розширювальній трубі до випарника.
  2. Механізм із терморегулюючим клапаном – елемент для фільтрації знаходиться в контурі з високим тиском.
  3. Модель з ресивером – вважається найпоширенішою, піддається ремонту та обслуговуванню, порівняно з іншими, які потребують повної заміни при поломці чи якійсь несправності.

    Якщо влаштувати розбирання конструкційних особливостей усіх типів, то можна побачити величезну перевагу третього типу, який значно дешевше обійдеться, через можливість обслуговування та заміну несправних частин.

     Неполадки можуть виникати через підвищену вологість, яка призводить до появи іржі, крижаних пробок і в кілька разів знизить подачу компресорної олії. А якщо станеться з'єднання води з холодоагентом, може з'явитись кислота, здатна зруйнувати металеві деталі та ущільнювачі з гуми.

Періодичність та метод заміни осушувачів

     Підібрати і купити відповідні запчастини можна на будь-якому авторозборці, де якість оригінальних деталей відрізняється відмінними показниками. Змінювати осушувач рекомендується не рідше одного разу на 3-5 років, але в першу чергу слід відштовхуватися від інструкції виробника.

     При тривалій експлуатації пристрій сильно забруднюється, чим перестає ефективно виконувати свої функції. Це також може призвести до поломок інших систем та механізмів, які потребують значно дорогого ремонту або заміни.

     При заміні варто надійно встановлювати нову деталь, не пропускаючи зайвого повітря в систему, яке може зрештою ще більше нашкодити, ніж було до цього. Краще звернутися до автосервісу, де досвідчені фахівці знають усі особливості роботи.